• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teleskop Meade 8-inch LX200GPS UHTC

Started by sermilan777, November 04, 2016, 11:15:39 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sermilan777

November 04, 2016, 11:15:39 am Last Edit: November 04, 2016, 11:36:21 am by sermilan777
                   Prodajem, bukvalno nov, nekoriščen teleskop Meade 8" LX200GPS Schmidt-Cassegrain sa Computer Drive System-om i Hand Controller Autostar II.   Uz teleskop dajem 4kom. kvalitetna Eyepieces (okulari) Super Plossl 1,25" (9mm Iluminated Reticle, 15mm, 26mm, 40mm), Diagonal Prisma 1.25", Kolor filteri - set 5kom.  0-III Nebula filter, Variable Polarizing filter 1.25", 2x Apochromatic Barlow Lens 1.25",   T-Mount Pentax K, T-Adapter,     
LPI (Lunar Planetary Imager). Uz teleskop ide i soft case - kofer.

      Cena: 2.200eura       tel. 063/255288  Milan

viper

Opasno izgleda

Послато са HUAWEI G7-L01

"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

sermilan777

Cena za Meade LX 200gps sa pratećom opremom korigovana na 1.800eura

sermilan777

 Neverovatno da baš nikoga ne zanima ovaj ,,lepotan,, ili su na forumu uglavnom posmatrači ptičica (šala naravno). Hajde slobodno se javite, možemo i o ceni da razgovaramo. Mislim da imam za njega i EQ montažu i ona bi bila u kompletu, moram da je potražim.

kruska

imam jednog slicnog, ali steta sto cevka ide u kompletu...

Darchy

Mašina je super i cena je korektna, ali ti je lokacija problematična.... ovo je Srbija brale.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

sermilan777

Mr. Darchy, ma znam dobro da je ovo Srbija ali opet razmisljam ako sam ja pre par godina dao za njega ~ $3.000, a sada bi za jaceg dao oko $5.000, onda verovatno postoji jos neko u ovoj Srbiji ko bi za ovakvu spravu dao ~ 1.600e. Kada se na nesto "navuces" onda se i lova nadje........

               poz. M. 

Yagodinac

U pravu si, ja ti garantujem da postoji bar deset zainteresovanih ljudi u ovom trenutku ali nemaju keš i tu je cela fora. Znam gomilu ljudi koji su uzeli nove DSLR-e za duplo veće pare nego perfektno očuvane iz više klase - samo zato jer kupuju na kredit. Kad bi moglo polovno na administrativnu zabranu, to bi bila druga priča.
Ne znam doduše koliko ti je hitna prodaja, ali ova cena je po meni skroz OK.

akerue

Slažem se sa Yagodinac. I ja sam zainteresovan ali nedostaje mi novac da bih to kupio. Inače sam radio na tom teleskopu na opservatoriji u Nišu i prezadovoljan sam njime.
Sky Watcher 150/750, EQ3 montaža sa motorima, Baader folija, Nikon D3100
Astronomsko udruženje "Eureka" Kruševac, www.eureka.nebjak.net
"Astronomija iz fotelje"
www.teleskoponline.info

Danijel

Ah, pa uvijek se u banci može uzeti nenamjenski kredit s otplatom od nekoliko godina i problem riješen. Prodavatelj dobije svu lovu odmah, a kupac banci otplaćuje rate. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sermilan777

November 12, 2016, 03:45:24 pm #10 Last Edit: November 12, 2016, 04:05:15 pm by sermilan777
Što se tiće prodaje meni nije žurba, ionako ovih dana treba da odem do Zlatibora da ga prenesem u Beograd. Zadnjih par godina sam ga tamo koristio, imam vikendicu na izuzetnoj poziciji što se tiće svetlosnog zagadjenja, ali se ova konfiguracija prerasla, instaliraću nešto močnije, videćemo šta...


sermilan777

                        Nemam srca da rasparčavam ovakav komplet, a i šta bih posle sa osakačenim ostatkom. Jedino da se vas nekoliko dogovorite kome šta treba pa podelite.

frugorski

Mislim da bi bilo bolje da da daš odvojeno cene za teleskop,montažu ( i onu EQ koju si spomenuo) okulare,filtere ,barlov i sl.Praksa je pokazala da se na taj način mnogo lakše prodaje.Ja sam zainteresovan za dve-tri stavke,ali sam dekintiran do Nove godine.A možda i pozajmim pare,ali ne znam od kog.
Želim ti uspešnu prodaju, ali moraš i ti malo više da se potrudiš. ;)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm