• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

najomiljenija oblast

Started by tachion, February 28, 2005, 11:36:44 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tachion

 koje su najinteresantnije teme iz oblasti astronomije,zbog koje ste zavoleli ovu nauku,u cemu ste strucnjani?
meni je nesmunjivo najzanimljvija prica o vansloranim planetama,ali ni ostale se ne razlikuju po zanimljivosti,jedino mi je mozda suncev sistem manje privlacan.

Joca

 Vansolarne, of course.  B)  

TenMonGaKuSha

 -kosmologija, generalno  B)
-nuklearna astrofizika, evolucija zvezda (neutronske zvezde-pulsari, crne rupe)
-tamna materija (zato sto se nista ne zna o njoj :D)
-kosmicko zracenje, elementarne cestice  :wub:

planete si sitne ribe  :P

p.s. nisam strucnjak, samo mi se gore navedeno posebno svidjaja  :)

Joca

 
QUOTE (Quelqu'un @ 1. Mar. 2005., 17:43)
planete si sitne ribe  :P [/quote]
Ma, nisu, veruj mi.

vanillasky

  Definitivno galaksije, a u poslednje vreme pogotovo sledeca ESO 510-G13


Djorvoz

 Pitanje je kao sta vam se najvise svidja u knjizevonosti. Malo nezgodno: kako sam kad zaspolozen ne postoji jedna jedina (ili dve) svtari koje su me privukle astronomiji. Jednostavno, kad je vedro, pogled vuce gore a nauka o tome se zove astronomija.

TenMonGaKuSha

 Ono sto je posebno zanimljivo kod astronomije je cinjenica da se oslanja na skoro celokupno znanje iz fizike. Zato su astronomi prakticno fizicari cije podrucje istrazivanja je svemirsko prostranstvo. Razmatranje dzinovskih magnetnih polja planeta i zvezda, ponasanje plazme koja se proteze svetlosnim godinama, nuklearnih reakcija, itd. ne moze nikoga da ostavi ravnodusnim. Jeste li znali da je ~ 99% vidljive mase u svemiru u obliku plazme (u 4.agregatnom stanju)?

Djorvoz

 
Quotene moze nikoga da ostavi ravnodusnim.

Pokazao sam najlepse fotografije maglina i galaksija, koje sam moga da nadjem na netu, jednoj mojoj drugarici.
Reakcija je bila:"Sareno"
i nista vise.
Strasno!

Dule_smor

 pa zivot u svcemiru, vansolarne, tamna materija...

vanillasky

QUOTE (Djorvoz @ 4. Mar. 2005., 00:26)
Quotene moze nikoga da ostavi ravnodusnim.

Pokazao sam najlepse fotografije maglina i galaksija, koje sam moga da nadjem na netu, jednoj mojoj drugarici.
Reakcija je bila:"Sareno"
i nista vise.
Strasno! [/quote]
 Jedan drug je pogledao kroz teleskop ..
reakcija : " Pa dobro i sta sad sa tim ? " :blink:  :o  :huh:  

Djorvoz

 
QuoteJedan drug je pogledao kroz teleskop ..   reakcija : " Pa dobro i sta sad sa tim ? "


Koji je bio odgovor na pitanje?
Ja sam se posvadjao.

TenMonGaKuSha

 @Djorvoz
verovatno bi ta tvoja drugarica na ovu moju konstataciju o plazmi u svemiru rekla: njam njam!

@vanillasky
Jedan lik je posle gledanja kroz teleskop rekao: ja to bolje vidim golim okom (Mars)

Znaci,... ono moje "nikoga ne ostavlja ravnodusnim" ipak ima neke granice razuma :)

Djorvoz

 Razum ima granice glupost ne.
To su ljudi koji sa cetiri noge stoje na zemlji i jos gledaju u nju, sebe nazivaju racionalnim a nemaju snage cak ni da se potrude da toj auto oceni daju dublji smisao.

vanillasky

  Nisam se posvadjao jer sam ostao bez teksta, pazi sve sam ocekivao ali takav komentar NE[/B]

Inica

 E pa tako ti je to... Ja naravno, isti slucaj, kad sam bila na trgu da posmatramo okultaciju Sunca Venerom, dolazi narod... eto, neki se interesuju... Al je definitivno najbolji slucaj kada pridje meni jedna starija dama i pita"Sta je u pitanju?"
Ja njoj sve fino objasnim, kad zena, ko da je grom udari...
Pa dobro, znam da je nas narod glup do neke mjere, ali ljudi moji samo ne mogu da ukapiram zasto jos uvijek vecina ljudi ima vecinu shvatanja kao neandertalac... Ajde molim vas da mi objasnite... :D
Eh... sve je tako zalosno...