• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pronalazaštvo Beograd 2009

Started by Kizza, May 18, 2009, 07:41:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Bthw Kizzo nešto slično tvom mehanizmu je koristila italijanska Mateba pre dvadesetak godina, potraži malo onjoj na netu.
Inače više nema zezanja sa Kizzom na forumu. :-X

sale11472

Quote from: Yagodinac on May 21, 2009, 07:04:25 pm
Bthw Kizzo nešto slično tvom mehanizmu je koristila italijanska Mateba


Hmm ako se ne varam Mateba su bili manje više klasični revolveri (dobro koristili su trzaj za okretanje cilindra) samo što im se ce nalazila niže tj umesto na najvišoj komori bubnja cev je bila poravnata na najnižoj i time se samo spuštala tačka u kojoj deluju sile pri opaljenju ...
No ovo je već off ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

I mozda bih samo dodao da je to jedan od retkih automatskih revolvera, stoga nije bas klasican...
Nego koji kalibar koristi tvoj pistolj, jel potrebna neka dozvola za rucno napravljeno oruzije, i jel ti bio preoblem da nadjes materijal?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Pre otprilike dvdeset godina,kada sam došao na ideju,krenuo sam u istraživanje da li bi mehanizam mogao ući u serisku proizvodnju jer u postojećoj literaturi sam našao da je g.Dardik pedesetih godina napravio nešto slično ali da nije imao komercijalni uspeh.Kada sam video presek mehanizma i način rada bilo mi je jasno da se moj način bitno razlikuje od bilo čega do sada.U istraživanju sam stupio u kontakt sa mnogo konstruktora i inžinjera i svima je bila zanimljiva ideja ali Ja nisam mogao da im kažem kako radi,jer nisam patentirao mehanizam,i mnogi su prestali da mi se javljaju.Drugi su pak tražili da vide prototip a kada sam pokušao da im objasnim da je to u mojoj Zemlji  jako teško(neizvodljivo) nisu mogli da shvatate.Zato sam uz veliku pomoć prijatelja napravio EKSPERIMENTALNI PROTOTIP da bih proverio funkcionisanje mehanizma i proverio da li je moguće sa projektovanom silom,oko +0.7 kg na okidaču + 5.5 kg snage za Dvostruku akciju,da se izvrši razmena ČAURA-NE AKTIVIRANI METAK-NOV METAK u jednom hodu povlačenja obarače!Dakle PROTOTIP nije predviđen da PUCA(ispaljuje projektile) već samo da vrši razmenu tako da materijali nisu morali da budu adekvatni ili propisani.I pored toga bilo mi je potrebno oko dve godine(apsolutno razumem kolege koji bruše ogledala za teleskop) da to sve funkcioniše!Tek tada sam krenuo da radim tehničke crteže i pripremu za patent.
Ovakva koncepcija je jedinstvena u Svetu i orginalna je a dopisivao sam se i sa Emilijom Gihonijem glavnim inžinjerom MATEBE.Vidim da su članovi dobro obavešteni ali se ove dve konstrukcije ne mogu porediti jer magacin od 15 i više metaka je velika prednost!
Evo i crteža na kojem se sve vidi a zanimljivo je da je povratna opruga,obojeno crvenom bojom,veoma mala i snage jedne ukosnice za kosu!
Izložba traje do večeras 22.05. i zatvara se u 18 h.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Na zalost ja ne stizem :(
Fino izgleda pistolj koliko mu sada staje u okvir?
Pa napravices veci magacin, bar da moze da se takmici sa CZ 99(15 komada), pokazivac metaka u cevi, pokazivac poslednja tri metka u cevi, laserski nisan i onda ti je cak i bolji od CZ 05(cetvrta geeracija 99-ke) naravno ako je efektivan na 50m i kalibra 9 Para ;) :D

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Nenad

Videh danas, izgleda dobro.
Inače, izložba me nije oduševila - ima finih stvari, ali sam više očekivao. Mada činjenica je da je jako teško napraviti novu stvar u Srbiji. Malo interesovanja i još manje para :(

Kizza

Evo upravo sam se vratio i osvojena Bronzana medalja je zasijala zlatnim sjajem!Ma nije mi važna medalja već mogućnost da javno promovišem svoj pronalazak!
Deluje skromno zato što ima malo stranih izlagača ali pozdravljam napor koji su ulozili organizatori jer realno kome ovde da prodaš IDEJU ili PATENT?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Čestitam za medalju, nisu pare najbitnije.

Ljubo

Kizza,

ČESTITKE ZA OSVOJENU MEDALjU!

Eto, imamo člana za ponos. Držimo ti fige da nadješ kome to da plasiraš, pa kad krene posao onda očekujemo da vidimo kod tebe veliku kupolu od 6m i u njoj teleskop od jedno barem pola metra promjera ;)

Kizza

Hvala na čestitkama a ako uspem biće poklona i za VAS  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Cestitke!! i jos jednom svaka cast!
Bas mi je zao sto nisam mogao da dodjem :(
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kocha

Svaka cast, donesi na Letenku, pa da probamo!!!

Kizza

Ha,ha,na Letenku bih došao samo "naoružan" znatiželjom ;)
Možda doletim (moj sledeći projekat) :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Miro


cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com