• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Potrebna pomoc oko kupovine fotoaparata

Started by Zokikac, November 12, 2012, 12:52:45 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

POzdrav svima,potrebna mi je pomoc oko klupovine fotoaparata i sta da gledam kod DSLR aparata zalepio sam se za Canon i interesuje me koji model mi preporucujete ja sam pronasao neki e sad pojma nemam da li valja cemu i dali je ovo dobra cena za njega,on se nalazi na Ebay pa bi ga verovatno moj drugar uzeo ako mi kazete da li valja ili bih mu rekao da mi pogleda neki u Americi posto vidim da su dosta nize cene nego kod nas e sad nadams e da mogu da postavim link ako ne molim administratora da ga ukloni
http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-20D-Digital-SLR-Camera-Kit-w-Lenses-Batteries-Case-and-more-/140878917054?pt=Digital_Cameras&hash=item20cd09adbe

Hvala unapred

Yagodinac

Nisam ljubitelj kupovine polovnih stvari na neviđeno. Pre svega to važi za Ebay, šta ako ti dođe neispravan a kauboja boli uvo, uvaljao spravu. To naročito važi i za objektive - šta ako je ispadao? Ako je decentriran to ćeš videti tek kad ti stigne i počneš da slikaš s njim.
Ok je 20d, malo je stariji ali je robustniji od ovih novijih, magnezijum je čudo, možeš da ga koristiš u tuči i sl... Nema mnogo MPix ali ima veći kapacitet baterije od trocifrenih. I ima statusni ekran (meni bitno recimo). Mada za malo veće pare vredi potražiti 450d koji je bombona, senzor mu je zakon za male pare.

Ako ćeš novije onda bilo koji Canon sa 18MPix senzorom (a ima bar 5-6 modela sa tim senzorom) perfektno završavaju posao. Samo da nabrojim trocifrene: 550d, 600d, 650d. Ili ako si baš džedaj onda kupiš za 500e stari 5D mark I koji ima 2.5 veći senzor i pojedeš za doručak sve ovo što je nabrojano na ovoj strani...

Zokikac

ne znam da li moze da se nadje canon 400d ili 1000d nov za 450d i 1100d iskreno nemam predstave koji bih uzeo i kada bih nasao bilo koji od ovih a da su novi,gledao sam malo ali neke cene koje sam gledao variraju i to bas drasticna razlika,svaka pomoc bi bila dobra :)

Yagodinac

Prva tri se ne proizvode odavno. Zadnji (1100d) još uvek postoji u prodaji ali je poprilično osiromašen, nema čak ni otresanje prašine  :P
To su vrlo robusne mašine i isto je kao kupovina auta - nije greška uzeti polovno. Par godina star pasat i par godina star canon/nikon mogu da guraju još deceniju komotno.

Zokikac

sve to stoji ali kupiti polovno od nekoga koga znas ili da vidis aparat a kupiti ga preko neta...bas mi se i ne svidja ajde da je novo pa da uzmes,vise sam za varijantu novo nego polovno imam jos 10ak dana pa cu da probuljam jos malo :P