• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Oprema letelica - DIPLOMSKI

Started by Skyw@lker, March 17, 2009, 05:10:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skyw@lker

Zdravo svima narode! :)
Ne znam da li je ova tema za ovaj topic, ali mi vi mozete pomoci siguran sam. Apsolvent sam Masinskog fakulteta - smer vazduhoplovstvo. Naravno astronomija i astronautika su mi druge dve oblasti u zivotu koje mnogo volim i cenim pa sam odlucio da uzmem diplomski na neku temu iz predmeta opreme letelica - bilo sta vezano za vasionske brodove, tipa space shuttle ili sojuz npr. E sad treba mi malo strucne literature, a ako neko ima neke linkove na netu ili u pisanom obliku - bilo sta mnogo bi mi znacilo... Pisao bi o sistemu odrzavanja zivota ili navigacionom sistemu ili moze cak i oprema u smislu mehanickih delova elektronike ili sl. Znam da je mozda malo teze doci do takvih informacija - ne treba mi previse samo dovoljno strucno da napisem tih 40-ak strana diplomskog...
Unapred puno vam hvala!!!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

GENESIS

Pretraži ovde možda ti nešto pomogne:

http://avaxhome.ws/

stameni

Pozdrav, legendo! :)

Elem, link koji ti je Genesis poslao je odličan, ali je nezgodan za pretragu. Najbolje je da ti neko predloži naslov, koji ćeš posle "upecati" avaxom :) Konsultuj se sa mentorom oko toga.

U principu, možda bih ja mogao da se raspitam, ali je devojka koju bih pitao prezauzeta, pa ne bih da je gnjavim...

Yagodinac

Probaj da nešto nađeš preko Kobsona, tu imaš milijardu stranih stručnih časopisa i ja visim tamo kad mi zatreba. Što se tiče života u svemiru ja sam lekar pa pitaj, sve što ne znam - saznaću.

Skyw@lker

Narode hvala vam puno. Ipak ako naiđete na još neke izvore javljajte!

@ Yagodinac kako preko "Kobsona"? Jel to isto adresa nekog pretraživača za te časopise?
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Yagodinac

Kobson ti je konzorcijum biblioteka Srbije, ima pristup svim bitnijim svetskim bazama podataka u smislu stručnih časopisa. Ima svega a ja sam se rasturio pretražujući medicinske kojih ima više desetina x svaki izlazi mesečno x svaki ima bar 30 radova u sebi = mnogo podataka. Naravno da se svi plaćaju ali abstrakti se skidaju dž a mnogi brojevi časopisa su besplatni posle mesec-dva.
Ima i ostalog, ne samo medicine. ;D

Skyw@lker

Aha... Ok thanks... Evo nadjoh ga na http://kobson.nb.rs/Kobson/page/ :) Sad samo još da "zasučem" rukave :)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Pa hoćemo li dobiti taj diplomski da ga okačimo na sajt i da ga čitaju i ostali?

Skyw@lker

Hehehe naravno Sale! Za mesec-dva nadam se biće gotovo i šaljem! Hvala vam još jednom - nađoh obilje literature, samo sada da se ne "pogubim" u informacijama :) Možda mi bude zatrebao prevod nekih stručnih izraza sa engleskog, ako bude bilo problema javljam se :)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Sasa

Prevodi znaju da budu problem, ali ima koga da pitamo samo ako pitanja pošalješ na vreme.