• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ceremonija zatvaranja MGA 2009 u Srbiji

Started by GENESIS, January 10, 2010, 08:35:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Racunaj na mene :)
Taman da se ispricamo kako, sta dalje i slicno :D
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

Quote from: GENESIS on January 24, 2010, 12:50:02 pm
Ceremoniji će prisustvovati predstavnici ministarstva za nauku i mediji.

Treba iskoristiti svaku priliku za promociju astronomije.


ljubomire, bez ikakove namjere da nekog ili nesto omalovazavam ali ako se ministar osobno ne pojavi na tako nekom skupu to jasno govori koliko je takav skup/dogadjanje interesantano...mislim slicno je i kod nas, nazalost jos i gore od goreg... ti misnistri ce se pojavit i uslikat cim se otvori dva metra poljskog puta ali kada se budu redovno pojavljivali na nekom edukacijsko znanstvenom dogadjaju tada cemo znati da ih je zaista i briga..

m
Vidulini Observatory

cola

Ministar je bio na otvaranju MGA, cak je i kasnio...
Pa veruj mi da se ti predstavnici vise interesuju za astronomiju...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

marino

odlicno! moje isprike..svaka cast (nisam znao za to) onda svakako to i iskoristite u druzenju i lobiranju
m
Vidulini Observatory

Yagodinac

Ministar je cool samo je drugo pitanje šta nam uopšte može pomoći. Dokaz je zbrka oko Petnice gde je ministar nauke uskočio kad je jedan drugi ministar smanjio pare.

Sasa


cola

Mada ovaj sto je zavrnuo, zavrnuo je iz nekog razloga. Jer sam nacuo da je cimao NIS, da on finansira. Posle su usli valjda neki Izraelci... A i ovi pomocnici su stvarno kul, na mnogim su dogadjajima za svoju dusu.
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mmilan

U zavisnosti od jutarnje temperature možda prošetam sutra do Beograda :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

GENESIS

January 28, 2010, 03:08:13 am #24 Last Edit: January 28, 2010, 03:38:38 am by GENESIS


Ceremonija je održana 27.1.2010. u svečanoj sali Građevinskog fakulteta u Beogradu. Sala je zaista prelepa. Ceremoniji su prisustvovali profesori sa univerziteta i opservatorija kao i predstavnici astronomskih društava. Bilo je tu i nastavnika i učenika iz osnovnih i srednjih škola. Ukratko je napravljen osvrt na dešavanja u MGA 2009, a podeljena su priznanja i teleskopi najzaslužnijim. Verovatno je najzanimljivije bilo izlaganje ministra za nauku gospodina Đelića koji je najavio bolje dane za nauku u Srbiji.
Izašao je i najnoviji broj godišnjaka GEA sa dosta astronomskih tekstova.

Hvala organizatorima za ovu lepu manifestaciju.

contax

Nisam bio, ali sam dobio brosuru koja je deljena i DVD Eyes On The Skies koji sam sinoc odgledao. Odlican film o teleskopima. Ko god da je odgovoran za deljenje istog hvala mu.

GENESIS