• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

XXVII BAV -- Beogradski astronomski vikend

Started by stameni, June 18, 2009, 04:35:41 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

June 21, 2009, 07:39:45 am #15 Last Edit: June 21, 2009, 08:54:17 am by GENESIS
Fotografije su od 20.6.2009.








GENESIS

June 21, 2009, 08:59:57 pm #16 Last Edit: June 21, 2009, 10:21:55 pm by GENESIS
Fotografije su od 21.6.2009.
Planetarijum na Kalemegdanu u Beogradu












sale11472

Drago mi je da je bilo dosta ljudi i danas. Krivo mi je što i ja nisam mogao da dođem ali sam imao nepredviđenih obaveza no nema veze eto još malo Letenke pa se vidimo tamo.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sasa

Ne vidim na ovim slikama Otaša. A šta je sa Tanjom Jakšić? Gde je Branko Simonović? Zna li neko?
A Veca Slavković?

GENESIS

Bane se vidi na fotografiji ispred Planetarijuma. U zelenoj je majici (malo je promenio imidž).

stameni

Otašević je imao neko porodično slavlje, Tatjanu nisam primetio, ni Vesna Slavković nije bila. A za Branka su ti već odgovorili :)

Na žalost, nisam baš imao inspiraciju da napišem detaljan i kvalitetan izveštaj (a Galactica me nagovarao), ali se bar cola potrudio... :)

Uglavnom, predavanja su ove godine bila "jača".

Sasa

Paa, bilo bi lepo da smo objavili impresije sa BAVa, ali OK, šta da se radi, nije loše ni ovo gore što piše i što je naslikano.

stameni

Biće! Prizvao sam muzu... :)

Prva trećina je gotova. Nije bogzna šta, ali nije ni toliko loše ;) odnosno, mislim da će moći da prođe :)

Nego, hajde da mi neko pomogne: predsednik "Ruđera" je prof. dr Jelena Milogradov-Turin? Right?

Drugo: da li se neko seća kako se preziva onaj dečko što je zajedno sa Srđanom Đukićem predstavljao novi sajt, http://www.astronomija.rs ? Petar (nešto kratko, na "P")...?