• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M 42

Started by lajosk, January 09, 2013, 07:41:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lajosk

Objekat: M42
24x420 sekuni
Refraktor 80/600BD Apo
Obrada Iris & Photoshop


Uploaded with ImageShack.us

gilecais

                     Zdravo Lajose!
  Stvarno svaka cast na snimku M-42 i M43 ne da si ga rasturio na molekule.Covece detalja ko sodera.Ovo je do sada najlepsi i najdetaljniji snimak ovih obekata na ovom forumu..... :P :o :o :-[

Kizza

Svaka čast Lajose  :) Pravo uživanje za moje oči  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

superr!
jel snimljeno na tajnoj lokaciji Neshtin? :)

Danijel

Čovječe!!! :o

Ovo je prekrasno, jedna od najljepših astrofotografija ovog objekta koju sam vidio :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sima_Strahota

...

Accuphase

Da je "njam, njam" jeste, ali ako nije tajna koliko je trajala ekspozicija und ako može originalna fotka na uvid...

Sekula

Quote from: lajosk on January 09, 2013, 07:41:32 pm
Objekat: M42
24x420 sekuni
Refraktor 80/600BD Apo
Obrada Iris & Photoshop
...


Lajoše, radi je predivan! Iskrene čestitke.  :)

Nadam se da nije problem da navedeš podatke o snimanju koliko su ti lajtovi bili podešeni na tačan ISO i koliko je bilo darkova i flatova i koliko si puštao trapez sa koliko lajtova i na koji ISO i koliko je njih bilo?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sasa

Lajči, sećam se tvojih prvih fotografija. Mada su i one bile odlične, napredak je očigledan.

Hajde dalje :)

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kocha


akerue

Svaka cast Lajose. Bolju fotografiju M42 nisam video.  :)
Sky Watcher 150/750, EQ3 montaža sa motorima, Baader folija, Nikon D3100
Astronomsko udruženje "Eureka" Kruševac, www.eureka.nebjak.net
"Astronomija iz fotelje"
www.teleskoponline.info

Yagodinac

Ludilo...  :o Refraktori su zakon  ;D
Imajući u vidu LP i nizinu gde je Neštin - šta bi tek bilo da si bio na nekoj planini, ne smem ni da zamislim.
I ja bih voleo da čujem poneki detaljčić o kameri: ISO recimo. Jel to onaj modifikovani 400d?

lajosk

Hvala svima na komentarima !!!

Evo nekoliko podataka o slici,
Slikao sam u Đurđinu ... mesto kraj Subotice
Fotoaparat stari Canon 400D modifikovan Teleskop BD 80/600 APO sa komakorektorom 0,85X
Montaža NEQ6,   Praćenje PHD Tražilac 9x50 i kamerica ALCCD5
Obrada  Iris i Fotošop
Ekspozicije, 24x7 min.i 10x30 sek. ISO800
Na žalost, nisam mogao uraditi više ekspozicija,pošto se Orion pomerao prema jugo-zapadu gde se  nalazi ulično osveljenje, koje je počelo  drastično da utiče na kvalitet snimaka pa sam morao prekinuti sa slikanjem.Noć je inače bila vedra ali da ne bude baš sve kako treba potrudio se  vatar koji je celo veče duvao i naravno uništio nekoliko snimaka.
Nadam se da će u Februaru ili martu biti još vedrih noći i da ću uspeti odraditi mnogo više ekspozicija...?
Još jednom hvala na komentarima...



ashbringer

sta reci... ovo je zaista delo majstora, svaka cast!
Skywatcher reflector 150/750 | Meade 26mm | Nastavice se...