• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pelican Nebula

Started by Kenza, October 03, 2015, 04:27:55 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kenza

Pelican Nebula

Lokacija: Beograd

Ekspozicija: H alpha ( 300 minuta )

Obrada: Pixinsight ( Drizzle Integracija )



https://www.flickr.com/photos/103641639@N03/21888839892/in/dateposted-public/

Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

johnny984

WOW, Kenza, ovo je perfekcija, svaka čast i za fotografiju i za obradu. Jako lepo.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Kenza

Hvala puno! Napokon sam postigao oštrinu koju sam hteo, sve zahvaljujući dither-ovanju i "Drizzle" integraciji u Pixinsight-u. Evo joše jedne od sinoć:

https://www.flickr.com/photos/103641639@N03/21741064670/in/dateposted-public/

H-alpha 150 minuta

Imam i OIII i SII ali treba mi vremena da i to spojim.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

marino

Joj Kenza daj nemoj to radit...fotografija ti je uzas zivi...mrak mi pao na oci kad pogledah..
Salim se, predobro uradjeno covjece! Zastane dah pri pogledu na fotku (i druge tvoje uratke)
Svaka cast!
Vidulini Observatory

Yagodinac


kruska

ovo je pravi izraz. predobro.

Luger

Iz srca Beograda!
Kenza, svaka cast! Fenomenalno!

lajosk

Odličan snimak,svaka čast!

Kenza

Hvala svima! Mislio sam da, ako ima zainteresovanih, napravim tutorial koji će obuhvatiti kompletan proces od postavke opreme do krajnje obrade slike, znači bukvalno sve korake . Čak sam mislio i da napravim slike koje će ići uz tekst kako bi bilo jasnije. Takođe bih napravio paralelu kad su u pitanju različiti načini useveravanja, praćenja itd.. (npr. ja koristim OAG ali objasnio bih kako se to isto postiže sa guide scope-om).

Trebaće mi malo vremena da sve to napravim ali nadam se da će biti korisno.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Danijel

O da Kenza, sjajna ideja, ja sam svakako zainteresiran. Možeš to napraviti u PDF-u da bude lakše za korištenje. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

spadej

Ocekujem(o) sa nestrpljenjem. Samo napred!

Yagodinac

Bravo za ideju, samo napred  ;D

Luger

Quote from: Kenza on October 06, 2015, 05:06:05 pm
Hvala svima! Mislio sam da, ako ima zainteresovanih, napravim tutorial koji će obuhvatiti kompletan proces od postavke opreme do krajnje obrade slike, znači bukvalno sve korake . Čak sam mislio i da napravim slike koje će ići uz tekst kako bi bilo jasnije. Takođe bih napravio paralelu kad su u pitanju različiti načini useveravanja, praćenja itd.. (npr. ja koristim OAG ali objasnio bih kako se to isto postiže sa guide scope-om).

Trebaće mi malo vremena da sve to napravim ali nadam se da će biti korisno.


Mnogo nas ima koji smo zainteresovani za takvo stivo. Samo ti pisi kad ugrabis i unaprijed ti hvala.  ;)

johnny984

To ne samo da može da bude dobro za one koji već imaju opremu i žele da se usavrše u celokupnoj tehnici, već i za one koi plairaju da se opreme, tako da samo napred i budi što detaljniji  ;D.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

marino

Quote from: Kenza on October 06, 2015, 05:06:05 pm
Hvala svima! Mislio sam da, ako ima zainteresovanih, napravim tutorial koji će obuhvatiti kompletan proces...
Trebaće mi malo vremena....


jaooojj kenza...kakvu si dobru stvar ponudio..uhhh
a jel mogu da te sada onako svjetski bezobrazno zazicam da tutorial objavimo (i) kao poseban, tematski broj M111?
ovakav materijal je jako vrijedan i super bi bilo da je PDF
Vidulini Observatory