• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prodajem opremu

Started by Luger, August 24, 2016, 10:41:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Prodajem tubus Skywatcher 150/750BD u kompletu sa prstenovima, Synta koma korektorom, optickim traziocem 6x30,  okularom APEX 28mm 2" i laserskim kolimatorom.

U odlicnom je stanju, uredno odrzavan i cuvan.
Na tubusu je uradjeno par, po meni, unapredjenja:

1- dodata jos jedna stopica za Spring load montazu, tako da je pored trazioca moguce dodati i nosac za kameru za pracenje.
2- Imbus srafovi za kolimaciju sekundarnog ogledala su zamijenjeni srafovima sa sirokom glavom, pa imbus kljuc ne treba.
3- na fokuser je dodat step motor za podesavanje preko Picgoto-a ili nekog drugog kontrolera.
Ukoliko kupac ne smatra da je to potrebno, sve mogu vratiti na fabricko stanje, jer su svi originalni djelovi sacuvani. Nisam bas slikao sve kako treba, nesto se vidi, nesto se ne vidi (napr. laserski kolimator), ali cu slikati po potrebi.

Sve za 270e.

, ,

Luger

Mislio sam da prodam sve u kompletu, ali dan prodje a nije se prodalo  ;D , pa krcmim.

Koma korektor je prodat.

Laserski kolimator 25e. Erwin se prvi javio i ima prioritet. Cekam da se javi, pa ako on nece, bice i dalje u prodaji.

Cijena OTA 150/750 BD je 170e.

Luger

Prodat je i kolimator.

Ostao je samo tubus.

dejravian

Ajde da vratimo na fabricko stanje ...Koliko trazis novca za step motor koji se kacis na fokuser?
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

Luger

Nista tebi ne vrijedi ovaj step motor jer ti imas sky scan kontroler, cini mi se i ne znam gdje bi ga prikljucio. Ovo je pravljeno za PicGoto koji ima izlaz za fokuser. Najbolja ti je opcija da kupis fokus motor, direktno se kaci ba fokuser i ne treba ti nikakav prenos kao u mom slucaju.
Poslacu ti ja neki step motor, a na tebi je da osmislis sta i kako dalje. :)

Luger

Nikome ne treba 150/750?   ???
Okular Apex 28mm je prodat.
Skinuo sam motor fokusera i vratio tubus na fabricko stanje.
Tubus, trazilac, prstenovi i sina 150e.

dejravian

 Stavi oglas na moj zid , i prodace se na tren :)
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

Luger

Ti vec okacio?   :) Hvala!
Ja ga nisam nigdje drugo oglasavao jer smatram da je ovdje pravo mjesto.
Malo me i mrzi, a malo mi se i ne prodaje.  ;D

Luger

Sve prodato. Novom vlasniku zelim puno vedrih noci, a nekim drugarima sa foruma dugujem neko pitjance.  :)

dejravian

NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55