• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kolko je teska kometa "Holmes?"

Started by Kizza, November 17, 2007, 12:13:47 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Zanima me kolika je masa komete Holmes i da li se u procentima zna kolko ima vode a kolko prašine i kamenja ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Izgleda da niko nista ne zna? A bas je velika

Kizza

Pa sada više i nije,kako je eksplodirala :'(Nisam čuo nikakvo objašnjenje za njen slučaj ???A ti ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Što bi masa bila nešto bitno u slučaju ove komete ???
Kolku masu može da ima takva kometa  ??? ma nebitno, sem ako čukne milu nam majčicu Zemljicu,a onda ima i previse mase :P
Uostalom nema njena masa bas previse veze sa njenom veličinom ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Možda sam dosadan sa ovim mojim emisijama ali gledao sam na Nacionalnoj Geografiji  o poreklu vode na Zemlji i ni jedan naučnik ne može sa sigurnošću da tvrdi odakle ovoliko vode na našoj planeti ???Ima mnogo teorija ali većina podržava,nekako najlogičniju,da su vodu donele Komete!Pa nekako računam da bi trebalo malo mnogo kometa da bi se napunili svi naši okeani i mora :P
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

December 14, 2007, 11:23:50 pm #5 Last Edit: December 14, 2007, 11:31:01 pm by sale11472
Ma nema to veze sa dosađivanjem nego malo imaš običaj  da "zidaš kuću od krova" ;)
Što se teme tiče pa i rakijskom čašicom ćeš napuniti sva mora i okeane samo ako imaš dovoljno vremena ;)


eh zaboravih da napomenem, kad su vec emisije u pitanju, mislim da je još uvek korisnije čitanje knjiga nego gledanje emisija no to je moje mišljenje ali bi mogla da ispadne i zanimljiva tema, možda ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Naravno da su knjige zakon ali da li mogu da prate nova otkrića tako brzo ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Brža mi ruka od pameti!Stvarno odakle ovolko vode ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?