• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kako je ovo sve postalo

Started by Miranda, May 16, 2004, 07:22:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Sich

 U majskom Scientific Americanu naslovna prica je "vreme pre vremena", odnosno string teorija daje mogucnost da verme nije nastalo big bengom. To je jedno od najvaznijih pitanja na koje kosmolozi traze dogovor, sta je bilo pre big benga.
Ceo clanak na http://www.sciam.com/article.cfm?chanID=sa...4F483414B7F0000
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 Na kraju ce zakljuciti da nije ni bilo velikog praska! Hm....bas me zanima kako se sve to odvijalo.....

Dule_smor

 Znaci prica vam se nije svidela:(.

Sich

 Veoma ozbiljni naucnici traze alternativu big bengu, koliko se svima svidja bb ima ljudi kojima je ta teorija prst u oku i stalno pokusavaju da objasne posmatranja elegantnije nego big beng.
Big beng zaista je bio skoro neoboriv dok se nije morala uvrstiti inflacija, koja je ustvari dopunska teorija koja trba da objasni posmatranja koja big beng nije mogao

posalji pricu na mail
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

QUOTE (Dule_smor @ 28. May. 2004., 13:03)
Znaci prica vam se nije svidela:(. [/quote]
Nije da mi se ne svidja, nego nisam nikako razmisljo na taj nacin, pa dok jos malo ukopcam neke stvari... <_<

Dule_smor

 Sich, preko forum ne vidim tvoj mail i ne mogu da attachujem fajl, pa ti mi poslji na pm mail.A posalo sam nekim ljudima koji su mi poslali mail, e sad ne znam da li si ti bio medju njima.

Miranda

 Ali jos nisam "namirisao" odgovor na pitanje sta je izazvalo veliki prasak? Dajte bar neku teoriju...? :mellow:  

Cassiopeia

 Ja trenutno nemam nista pametno da kazem na temu, samo sam htela malo da se ogrebem :D

Dule, ako bi mogao i meni da posaljes tu pricu od Asimova, bila ih ti vrlo zahvalna :rolleyes:

mail je: kasiopea@eunet.yu

Veeliki pozdrav za sve!

Dule_smor

 Jos jednom da se izvinim svima, ne radi mi modem kuci, ovo pisem sa faksa, poslacu vam pricu cim budem mogao!

Miranda

 Ma poslacu ja ako Dule nema nista protiv.... ;)  

Dule_smor

 Taman posla:).Ma evo sredih i ja comp pa sam posalo i sichu i kasiopeji.

Miranda

 Hm....ajde malo da se vratimo ovde,na POCETAK! Ima li neko nekih novih,zanimljivih teorija....?

Sich

 Nesto se zaukava prica o antropickom prinicipu koji ukratko kaze svemir izgleda ovako da bi bio moguc zivot u njemu, bez toga ne bi imao svrhu

To je interesantna teza, o kojoj ja bas nemam igradjen stav, ipak treba jos da citam na tu temu. Ali zaista interesantna tematika. Prica ide da je fred hojl otkrio neki prelaz ugljenika bas preko oslanjanj na antropicki princip
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 Ima li negde da se procita nesto vise o tome?  

deus

Hmmm, vreme nastalo sa velikim praskom... cije vreme? vreme koje mi mozemo da pojmimo, ali sta je sa vremenom u kom se odigrao taj veliki prasak, tj. da bi se odigrao on se morao nalaziti u nekom prostoru, a taj prostor ima svoje vreme. a shta josh ako u tom prostoru postoji bezbroj drugih svemira koji se opet po zakonima fizike koji vaze u tom prostoru grupisu u ko zna kakve objekte koje mozda tamo neko naziva recima koji su sinonimimi za molekule ili galaksije ili (stavite ovde sta god pozelite). a iz cega su tek nastali ta gomila svemira i u kojem trecem prostor-vremenu? tako moze u nedogled... isto i sa deljenjem materije na sitinije delove... mozda nas mozak jednostavno nije sposoban da pojmi neke stvari i to je to.
A hocu i ja onu pricu : shijak_2005@yahoo.com hvala