• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2006.

Started by gucic, July 16, 2006, 10:24:23 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gucic

Letenka 2006.


Astronomski kamp Letenka ili bolje Letenka Star Party ce ove godine biti odrzan od 21.07.2006. do 23.07.2006. u Srbiji, na planini Fruska gora.
Program Kampa mozete pogledati na:
http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka2006/program.htm

Dogadjaje, koji ce moci da se prate tih nekoliko dana na kampu, pogledajte na:
http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka2006/dogadjaji.htm

Posmatracko takmicenje i njegov plan pogledajte na:
http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka2006/takmcenje.htm

Ako ne znate put do Letenke, onda je ovo prava stvar za vas:
http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka/doletenke.htm



Svi su pozvani, dodjite...!

U ovom topic-u mozemo diskutovati o kampu, pa ko je zainteresovan slobodno neka iznese svoja pitanja, divljenja:) i predloge za LSP 2006.

charlie

Predlazem da svi koji mogu dodju na Letenku  :!:  :!:  :!:  :!:
Zaista, nema opravadanja sem ako se ide na letnju skolu na Goliji  :) . U svakom slucaju, bitno je uhvatiti takve trenutke, gde svako moze da sazna i nauci skoro pa o svemu sto ga/nju interesuje.

Sasa

Trebalo bi da svaki ljubitelja astronomije ode na jedan od ova dva kampa. Ne samo sto na kampovima moze nesto da se nauci, isprica i produbi poznansve sa drugim ljubiteljima astronomije, nego se time i pomaze razvoj domace amaterske astronomije.

Ako kampovi budu dobro poseceni onda time dajemo signal profesionalnoj astronomiji da treba da racuna na nas i da nas pomaze putem predavanja, pisanja i slicno.

Sasa

Ako imate nesto za razmenu i prodaju od astronomskih stvari - donesite. Janko je napravio oglesne table pa cemo na Letenci oznaciti mesta za astronomsku pijacu, za prodaju postera nekoliko knjiga itd.

Ako imate kontakta sa nekim izdavackim kucama pozovite ih da posalju svoje trgovacke putnike na Letenku. Najbolje vreme je subota tokom dana.

GENESIS

Srećan Vam put. Lepo se provedite i ne zaboravite da očekujemo izveštaje sa puno fotografija.

Gugi

Nadam se da ce najaktivniji clanovi foruma doci na Letenku i ostati sva tri dana, a ako ne moze sva tri, BAREM jedan. Ako ni to ne moze (a nema opravdanih razloga), izem ti onda aktivnost na forumu. Lako je biti teoreticar, raspisivati se, ali malo vise uci u taj svijet-to je mjera dobrog astro-forumasa...

Npr. sto se mene tice, ove godine cu citava tri dana biti. Nije lako dobiti taj vikend! Ali borio sam se za te termine godinu dana unaprijed odn. od prosle Letenke kad sam jedva 1,5 dan bio tamo i uslijed obaveza morao napustiti Letenku. A tako sam zudio cuti predavanja&ostali sadrzaj u subotu navecer.



gucic

Quote from: "GENESIS"Srećan Vam put. Lepo se provedite i ne zaboravite da očekujemo izveštaje sa puno fotografija.


Svi mi ocekujemo to isto i od tebe na Letenci. Da si dosao ili tesko tebi! :!:

Sasa

Fali nam platno za video bim. Ima li ko da pomogne?

Gugi

Platno imam ja, naravno bijele boje. E sad, da bi ga postavio moras ga negdje prikaciti (na neki ekser i slicno) ili ga vezati s necim gore.

Platno je veliko, ako ne 2x2 metra (ili vece). Vise puta sam sa ekipom gledao filmove preko projektora na njega.

Ako zelite mogu ga ponijeti i nekako strpati u kola (hm, hm...). Naime, dugacko je. I jos nesto: nadam se da ga necu zaboraviti. Inace, astro opremu za Letenku pakujem u srijedu uvece.

Jos nesto: ah, AC pumpa u kolima mi bas ne valja. Trebalo bi je promijeniti. Ako to uradim sutra (samo sutra mogu) imam pouzdan auto. Stizem i ja na Letenku ali i platno. Ako ne, morat cu poci zajedno sa Lajosem (valjda cemo ubaciti u jedna kola i platno i dva velika teleskopa te ostalu opremu). Mogu javiti ako sredim auto.

JA DOLAZIM NA LETENKU!!!

YUUU-PIIIII!!!!!!!!

gucic

Hajde javi da li donosis platno. Hvala!

mravic

Nemoj da mi se izmotavate , kao nemam prevoz, nemam para, nemam vremena, imam obaveze. Da ste se pojavili na Letenci. Spremio sam jedan instrument koji nisam najavio i to treba da se vidi.  Ko ne dodje ima da se kaje godinu dana.
Prevoz vam treba samo do Novog Sada, malo klope i nista vise.
Ko je bio na Letenci taj je vise ne propusta.
Vidimo se...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

QuotePrevoz vam treba samo do Novog Sada, malo klope i nista vise.
... ponesite i nesto malo para. Bice verovatno nekih knjiga, postera i razglednica za podaju.
Jedan odstampan poster sam video i neodoljiv je:o). Sutra treba da budu gotovi i ostali. Oni su inace dimenzija 32 x 47 cm (a ne onako kako je to pisalo u AM)
A mozda ce biti i nekog astronomskog hardvera. Na zalost Lajci nece moci da donese ono sto je najavio (okulari, filteri i slicno), ali ocekujem da ce nesto slicno doneti Janko.

gucic

Ma nema opravdanja. Neka Lajci stavi te okulare, filtere i ostalo u kola kod Gugija i sve ce biti OK.
Slazem se sa Mravicem. Znaci, dodjite svi. Mnogi se plase da dodju jer se mi svi kao "znamo". Pa znamo se, ali kako smo se upoznali? Isto tako sto ce taj neko dodji i upoznati se u opustenoj prici, atmosferi i na nebu i na zemlji.
Samo opusteno i put na Letenku...! :)


PS Gugi, nasli smo platno.Ne cimaj se oko toga. Hvala ti jos jednom!!

Gugi

:) Eh Gucicu, skoro nisam vidio tvoj P.S. u vezi platna.
Ok, drago mi je da ga imate. Lajcika i ja dolazimo dvojim kolima. U njegov mali Peugeot ne moze stati sva nasa oprema pa dolazim sa svojim citroenom. Naime, nosimo teleskope tipa Newton 200/1000mm te montaze: on EQ5 a ja svoju EQ3.

Odlucio sam ne natjecati se na Maratronu, nego radije dati svoj teleskop (i Lajcika isto) onima koji budu na poljani da gledaju zanimljive objekte (uz nasu asistenciju, of course!). Svi ostali koji se natjecu bas i nemaju vremena davati drugima stogod od nebeskih ljepota pogledati, zar ne?

Prosle godine sam pored sebe imao dva momka iz Bosne koji nazalost nemaju teleskop i radovali su se kad sam im pruzio priliku vidjeti ono sto sam "ulovio" na nebu. Tako i sad zelim da bude. Uz to, nisam bas neki lovac na objekte, odn. mogao bi biti dobar ali treba vremena za praksu, a priznajem da mi odredjene probleme zadaje i ekvatorijalna montaza. Ona je OK u sebi, ali manevar sa njom me neki put jako zbuni. Objasnit cu na Letenci o cemu se radi. Lakse mi je loviti objekte dobson montazom, zamisli!  8)

Ponijet cu i svoj laserski kolimator i htio bi da okupim ekipu oko sebe koja ce mi pomoci svojim savjetima ne samo dobro kolimirati teleskop, nego i sam KOLIMATOR sto je po meni malo slozen zahvat. O tom-potom.

Vreca za spavanje, podmetac, sator, sve je nabavljeno na Subotickom Buvljaku! AC pumpa na kolima je promijenjena i GUGI je spreman za avanturu po imenu ASTRONOMSKI KAMP-LETENKA 2006! :D

Ocekujem pogotovo one koje se cesto cuju na ovom forumu (pored ostalih): GENESIS-a, STEFANA, volio bih da dodje i SASHASTAR! Ma zelim da SVI DODJU!

P.S. Naglasio sam Genesisa i Stefana bas zato sto mislim da nece doci! IMA DA DODJU jer cu sa Letenke tocno u podne u subotu preko zrcala svoga teleskopa usmjeriti smrtonosne zrake Sunca na njih ma gdje bili :evil: :lol:

P.S.2 Nosim i svoj uredjaj PDA (Palm top) koji posjeduje astronomski softver! Mocna stvar, lako se nalaze objekti a zaslon se moze i u crvenu (nocnu) boju promijeniti! Kuzis, kaj pa ne? :)

P.S.3 Nedavno sam bio u Zagrebu na opservatoriji na Gornjem gradu. Oni su napravili dosta dobre karte Mjeseca i Marsa! Ja se radujem svakom posteru i svaki bi volio imati! Ako dolazi netko iz Zagreba ne bi bilo lose da donese nekoliko tih postera koji oupce nisu skupi! Ja sam platio samo 20 DINARA jer su im se svidjele nase novcanice! Istina je da sam taj novac dao, ali je netko nekom salu htio prirediti!!! Poster, naravno, vise vrijedi, ali ponavljam-nije skupo!

Ah, jos cu malo editirati ovaj post!

Naime, posteri koji ce se pojaviti na Letenci mi se jako svidjaju! Ne bi bilo lose kad biste imali gomilu tih postera! Ja bih ih sve otkupio!

Ako Bog da i sreca junacka, u nedjelju prijepodne dolazi i Monika koja se ovih dana javila na forumu. Ima dobru pricu odn. neku vrstu "ponude" za nas iz Somborsko-Subotickog kraja a tice se suradnje sa opservatorijom iz Baje (Madjarska). Hajde, dobro bi bilo da se upoznamo!

Bit ce predavanja i to vjerujem vrlo zanimljivih na Letenci. Nadam se da ce se naci barem jedna osoba (koja ima potrebna sredstva) pa da uz dozvolu predavaca SNIMI TA PREDAVANJA! Koliko puno vozim svoja kola (zbog obaveza) i kad bih mogao (u toj dugoj voznji) na mp3 playeru nanovo preslusavati ta predavanja! To je super ideja i nadam se da ce je netko i realizirati! MOLIM VAS!!! :)

GENESIS

Lepo bi bilo da Sashastar doÄ'e na Letenku. Makar u subotu da svrati.

Pozdrav