• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Uradi sam-Cable Release for Canon Digital Rebel Cameras

Started by rendermaxa, August 23, 2011, 04:04:36 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rendermaxa

Imao sam problem sa duzim ekspozicijama od 30 sekundi(bulb mode) i reko da probam ovo da sklepam na brzinu.
Utroseno - 150 dinara
Materijal - trozilni kabal, prekidac, taster, 2.5 mm stereo bananica i kutija
Vreme sklapanja - 20 minuta
Status - radi ekstra :)

Evo ga originalni link:

http://www.covingtoninnovations.com/dslr/CanonRelease.html

Evo kako izgleda moj



SW 200/1000 B    EQ6    Canon eos 550d mod     QHY5

Yagodinac

Super, lepo si to uradio. Samo duša me boli što to ne može na dvocifrenim telima...  :-[
Mislim može ali kako...

"As far as I know, the N3 connector is made only by Canon, and the only way to get one is to hack into a Canon accessory, such as an RS-80N3 cable release. That's what I did. "

rendermaxa

Quote from: Yagodinac on August 23, 2011, 11:29:52 pm
Super, lepo si to uradio. Samo duša me boli što to ne može na dvocifrenim telima...  :-[
Mislim može ali kako...

"As far as I know, the N3 connector is made only by Canon, and the only way to get one is to hack into a Canon accessory, such as an RS-80N3 cable release. That's what I did. "


To jeste bezveze, a i napisali su da je za Rebel seriju. U svakom slucaju na 350d radi super i bas se lako pravi. Meni je cilj prvo aparat(verovatno 550d, jos sam u dilemi)  pa neki pristojan timelapse remote. Imao sam prilike da probam neki od 20-ak evra i odlicno radi.
Dok to ne stigne... Multivita :), a moze i neki drugi vitamin.
SW 200/1000 B    EQ6    Canon eos 550d mod     QHY5

Yagodinac


spadej

Pravio sam to i ja, super radi na 1000D. Samo, nisam koristio vitamine pa sam pokidao kablove. ::)