• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

HRVATSKA SVEMIRSKA AGENCIJA

Started by GENESIS, February 06, 2007, 09:44:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lemonxxl

Evo ja cu preuzeti predstavljanje projekta na webu i siroj javnosti, bar kod mene u BiH. Izrada web portala projekta na kojem ce ekipe iz svih drzava ucesnica upisivati dokle se stiglo. A i trazenje love je u mom domenu  ;) 

Sasa


stameni

Quote from: Stojanov on March 14, 2007, 12:09:23 am
Stameni, relacija Sensors-PICS je u mom domenu. Dalje je tvoj posao.

E, super! Preporučujem neki derivat 8031 (između ostalog i zato što imam jedan kući :)) ali ako baš treba PIC, samo kaži koji.

buca

Uvek mozemo da maznemo shatl od Amera?!!

sale11472

Pa da nam eksplodira :o
Neka hvala.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

June 04, 2008, 10:07:51 am #50 Last Edit: June 04, 2008, 10:16:42 am by marino
dakle tu smo svi skupa stali...

evo sada samljem zorkicu jedan zanimljiv clanak...takodjer i danijelu...nadam se da ce forum am i forum zvjezdarnice.com naci ljude da to i odradimo

inace ovaj je clanak izvorno objavljen u "M111" (www.m-111.org) pod nazivom "Svemir za ucenike i studente"


marino tumpic

Vidulini Observatory

Sasa


marino

dakle 2 (drugi dio od "dakle"  ;D )

1) CASP (Hrvatski aeronautički svemirski program) je osnovan (inicijativa pokrenuta)
2) treba usuglasiti izmedju hrvatske, srbije, bosne, slovenije, makedonije.. mozda identicne nazive drzavnih svemirskih programa
3) treba naci po jednu osobu koja ce u svojoj zemlji voditi brigu o idejama, obezama, poslu koja ce biti odgovorna za provodjenje programa a onda ona koordinira pojedince za konkretne stvari
4) napraviti logo programa (predlazem da bude isti-mozda razlicitih boja pozadine-nesto poput plakata za radionice "cLARKe" i "Asimov") kako bi se razlikovali
5) ima dobrovoljaca da zaista krenemo

u slucaju da smo suglasni s tockama jedan do pet a napose s tockom 5 predlazem da krenemo

m
Vidulini Observatory

GENESIS

Eto nam prilike da se vidimo na Fruškoj Gori i dogovorimo o nekim projektima i osnivanju domaće svemirske agencije. Svi zainteresovani da pomognu u projektima neka mi pošalju poruku sa PM.Javite mi u koje vreme ste na Fruškoj Gori. Dolaze kolege iz Hrvatske pa možemo da čujemo o njihovim dosadašnjim iskustvima.

Srdačan pozdrav

GENESIS

June 28, 2008, 11:21:40 am #54 Last Edit: June 29, 2008, 03:25:20 pm by GENESIS
Stariji se svakako sećaju čuvene firme Conrad Electronic i njihovih kataloga:

www.conrad.de

marino

Vidulini Observatory

Bobo

Samo bih natuknuo da AD Beskraj radi na projektu PIKSA (Projekt Istrazivanja Krajnjih Slojeva Atmosfere), tj. lansiranju balona sa sondom na par desetaka kilometara visine.

Sasa

Quote from: Bobo on July 04, 2008, 03:54:30 pm
Samo bih natuknuo da AD Beskraj radi na projektu PIKSA (Projekt Istrazivanja Krajnjih Slojeva Atmosfere), tj. lansiranju balona sa sondom na par desetaka kilometara visine.


Pa moraš nešto o tome da kažeš Letenki!

Bobo

Ja bih radije o tome slušao nego govorio jer se uopće ne razumijm u detalje oko konstrukcije :)