• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlozi za poboljsanje foruma

Started by mmilan, July 09, 2007, 02:12:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mmilan

Kao sto i naslov kaze ovde mozete da napisete sve sto vam padne na pamet a mislite da moze da poboljsa kvalitet ovog foruma.

ps. Ako neki predlozi ne budu prihvaceni nema ljutnje :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Predlazem da se uvede "Misao nedelje"!To bi trebalo da bude neka duhovita misao ili neciji zakljucak.
Mi bi na kraju nedelje glasali i malo prokomentarisali.Astronomija budi mastu pa mislim da ima dosta tema  ;D!
Da li mogu i kratke SF price :o?(moje drugo Ja opet razmislja a nisam jos isporucio karton piva ;D ;D ;D)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

Ovo bas i nema mnogo veze sa administratorima :)

Ideja mi se svidja, otvori temu, objasni lepo ljudima ideju pa da vidimo sta ce da ispadne. Ako postoji interesovanje kasnije mozemo da otvorimo i podforum za to :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Kizza

Drago mi je da imate pozitivno misljenje o ideji kratkih prica o "SF"( Nucne Fantastike) :)
Pozivam korisnike Astronomskog magazina da ako imaju ideju o fantasticnoj kratkoj prici a  do sada su se stideli ili nisu imali vremena !
Kratka "SF" prica:
70232.godina.Jon besciljno luta Svemirom.U toku borbe sa Sionima maticni brod mu je pobegao.Navigacioni sistem mu je tesko ostecen.Izgubio je pojam o vremenu.
Alarm!  To je bio signal da se priblizava nekom planetarnom sistemu gde ima zivota!
-Ah,pa to su samo zivotinje!
-Ipak moram ostaviti neki  signal ako me traze oni moji iz flote.
Spustio je jednu pogonsku bocu.
Dinosaurusi su nemo posmatrali prozirnu letelicu kako se udaljava.

140 milion godina kasnije.Istocna Srbija.

-Ko bi rekao da postoji ovakav mineral?
-Kako se zove?
-Kripton!Na Srpskom Jadarit!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

Hehehe, mislio sam da ono sto pises ide u nekoj novoj temi ;D Ako te ne mrzi prekopiraj ovo u novu temu, ili cu to posle ja da uradim. Zurim sad :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

Mislim da je jedini nacin da se bitnije poboljsa forum pronaci ljude koji su voljni da svoje slobodno vreme zrtvuju zarad "viseg cilja" problem je sto bi to morali da budu ljudi koji imaju sta pametnog da kazu i koji bi mogli da zapocnu interesantne diskusije (ali ne u smislu nase na temi o alternativnoj energiji ;)) vezane za astronomiju. No trenutno je lepo pa sve planove za poboljsanje treba praviti za npr septembar ili posle toga...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

Hehehe, pusti onu raspravu u alt. energiji, bez toga se ne moze na forumima. Bilo bi dosadno bez rasprava :) Inace, ta diskusija jeste interesanta ali malo je otisla na pogresnu stranu (razlog - nedostatak urednika da edituju/brisu visak :)

Za uspesan rad foruma definitivno je potrebno jos par ljudi da se zabave delom uredjivanja i da vode racuna sta se pise i ako je potrebno edituju suvisne reci.

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

Quote from: mmilan on July 10, 2007, 01:53:41 pm
Hehehe, pusti onu raspravu u alt. energiji, ...


Pa ja hteo al mi nije poslo za rukom ;D

Ali definitivno treba ne samo ljudi koji ce da rade kao editori, nego da pokrecu diskusije. Mislim da nam to najvise fali ovde
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

gucic

Pa ne moze nikome da podje za rukom ako nije upucen u pricu... ;)

Ok, pokretacemo diskusije ali haj'mo zajedno da se aktiviramo. Vidim da nam soba Astronomska osmatranja zamire. Ima li neko da osmatra ili fotografise ovih dana ili nista?

Kizza

Ja sam hteo da slikam neverovatnu scenu koja se odigrala ispod mog prozora kada su tri macke napale crnog Labradora kojeg je "Hrabra" vlasnica skolonila u M... diskont!Neverovatna scena.Kuca dugo nije smela da izadje!Baterije su mi bile prazne!
Ljudi desavaju se cudne promene :o!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Stojanov

 KIZZA:
Quote...kada su tri macke napale crnog Labradora... Kuca dugo nije smela da izadje!


Kizzo, nije mi bas jasno kakve veze imaju labradori i macke sa predlozima za poboljsanje Foruma?!
A jos manje sa astronomskom fotografijom.

Sto se tice doticnog kera, razlog njegovog ponasanja lezi u cinjenici da na Labradoru nema macaka tako da jadnik nije mogao znati za onu narodnu: ...vole se kao pas i macka!