• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Postavite sliku u profil...

Started by Toma B, July 24, 2007, 10:22:30 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

Kao sto obecah... ;)

Na nedavno zavrsenom astro-kampu na Letenci imao sam prilike upoznati neke clanove ovog foruma, sto je dobra stvar...ali...
Dok mene svi koji cesce dolaze na forum znaju po " :) liku i delu :) ", jer umesto avatara imam svoju sliku JA NIKOGA ZIVOGA NE ZNAM!!!
Zbog toga sam odlucio da pokrenem inicijativu da se stavlja licna fotografija u profil, ako neko nece da mu to bude avatar. Nadam se da ovo nije mnogo tehnicki tesko izvesti postovani gosn.Administrator.
Naravno, slika ne mora biti obavezna, ali mislim da nas je i onako malo pa jos kad se medjusobno ne poznajemo, stvar se samo pogorsava tjs...ima nas manje.

Svoju sliku, umesto avatara, koristim prvenstveno iz ovog razloga. Drugi razlog je to sto smatram da stojim iza onoga sto ovde napisem.Iz istog razloga kao username koristim licno ime.

Ovo je samo predlog...ako neko ima drugacije misljenje neka ga inese....mozda gresim..... :-[

sale11472

Pazi moje iskustvo sa raznih foruma je da svako stavlja (ili ne stavlja) sta god hoce kao avatara ili sliku u profil. Eto ja negde koristim avatara, najcesce ga nemam uopste ali to jednostavno nije nikakvo skrivanje identiteta (na mnogim mestima imam i vise svojih fotografija) jednostavno ne treba fotkice i avatare shvatati previse ozbiljno narocito posto svako moze da stavi sta god hoce. A sto se upoznavanja tice pa za to je uvek lako (nekom treba macola nekome nesto drugo  ;D )  a uvek ce biti onih preko kojih cemo se upoznavati....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Toma B

Nisam mislio da neko namerno skriva identitet, samo kako bi zamisljao ili nasao nekoga ciji je username "NASA" ili nesto tako slicno...osim da nekom drugome treba macola? ;D

thanks!

sashastar

TOMO da ti nesto kazem.
Licna slika u avatar se nestavlja.
Postoji to nepisano pravilo jos odavno i to sirom sveta.
Cak se smatra nepristojno i jos sto sta .......

Ja licno protiv toga nemam nista ,da me ne bi pogresno shvatio.
Neka stavlja sta god ko hoce.
Razumem tvoj apel koji ima prakticnu svrhu
ali veruj mi to ne bi bilo dobro.



mmilan

Ne vidim bas nikakvu potrebu za postavljanjem slike u avataru, jednostavno to i nije namena avatara. Na mnogim forumima postoje teme tipa "postavite vasu sliku" mada ne vidim da i za tim postoji potreba.

Vec je bilo reci o tome da se na kampu nose ID kartice sa imenom i prezimenom tako da bi to mnogo bolje resilo prepoznavanje od slika :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Toma B

Quote from: mmilan on July 26, 2007, 01:05:54 am
Vec je bilo reci o tome da se na kampu nose ID kartice sa imenom i prezimenom tako da bi to mnogo bolje resilo prepoznavanje od slika :)

Pa, ocigledno da ni ta ideja nije prosla bolje.... :-[ :( :(

Ponavljam:
Moj predlog i nije bio da se licna slika stavlja na mesto AVATARA...(osim ako to neko zeli), nego da se, ako je to tehnicki izvodljivo, u profilu postavi slika....pa koga interesuje pogleda, a koga ne interesuje nikada i nece ulaziti na karticu profil nekog korisnika...

Kizza

Nije losa Tomina ideja ali i podrzavam pravo korisnika da stavi neku sliku za koju smatra da odrazava njegov lik.Ja sam mislio da stavim Homera ali vec je prisutan.Trazim slicicu od Terminatora.Znaci odlucicu se izmedju njega i mene,pobedice (Homi razmislja?O cemu?Da kazes nesto pametno!A da,krofne sa dzemom?Mmmmmmm....)
Tomo,vidim da dobro baratas sa engleskim jeziko,pa bih te zamolio da skoknes na Http://www.jpl.nasa.gov i da nas izvestis sta je "Spicer" otkrio ;D?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

July 26, 2007, 09:00:52 am #7 Last Edit: July 26, 2007, 09:24:35 am by Toma B
Quote from: Kizza on July 26, 2007, 08:47:22 am
Tomo,vidim da dobro baratas sa engleskim jeziko,pa bih te zamolio da skoknes na Http://www.jpl.nasa.gov i da nas izvestis sta je "Spicer" otkrio ;D?




Koliko zvezda je potrebno da bi se "podigla" (u roditeljskom smislu-odgajila) planeta?
U nasem Sun.Sistemu bila je dovoljna samo jedna-Sunce.
Dakako,nova istrazivanja sa NASA-inog teleskopa Spitzer ukazuju da se planete mogu stvoriti u sistemima sa cak 4 zvezde.

Umetnicki prikaz ilustruje jedan takav cetvorostruki zvezdani sistem, zvani HD98800. Sistem je jos relativno mlad sa svojih 10 miliona godina starosti. Jedan od dva para zvezda je okruzen diskom prasine, koji sadrzi materijal sto se zgusnjava da bi formirao planete.
Kada je Spitzer usmerio svoj infracrveni pogled u disk zapazio je praznine. Kako su se ove praznine stvorile?
Jedan od mogucih odgovora je da se planete uvecavaju i (svojim grav. uticajem) prave siroke prolaze u prasinastom disku.

Spitzer je pronasao dve ovakve praznine u disku. Unutrasnja praznina je udaljena od centralnih zvezda kao Mars ili asteroidni pojas od Sunca. Spoljna praznina je udaljena od centralnih zvezda kao Jupiter od Sunca.

Zvezdani sistem HD98800 nalazi se 150 sv. godina udaljen u sazvezdju (TW) Hidre.

Nadam se da je ovo dovoljno...
Prevod je na nekim mestima malo slobodniji ,ali  tacnost podataka je apsolutno tacno prenesena.

Malo sale...

Dobra vest:
Zamislite kakav bi prizor bio posmatrati Istovremeno: Izlazak i zalazak duplih Sunaca sa ovih planeta... :o

Losa vest:
Na ovim planetama bilo bi mnogo teze napraviti Astro-kamp jer se teze moze naci lepa mracna livada kad imas 4 Sunca...ko je bio ove godine na Letenci mozda moze da pomisli koliko bi stepeni bilo po danu kad je samo ovo jedno nase lokalno Sunce nas zagrevalo do 40-tak stepeni. :P :P :P

Kizza

Svaka ti cast na brzini! :) :) :) :) :) :) :)
Pogled bi u svakom slucaju bio zanimljiv 8)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

No problemo!!! ;D ;D
Sluzim narodu!!!! ;D ;D