• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Osipanje clanova foruma - zasto!?

Started by Vlada, December 31, 2009, 12:30:41 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Quote from: sale11472 on January 01, 2010, 11:20:36 pm

PS ja sam prema početnicima mek ko duša imam i slike kao dokaz ;D



Stavi to na facebook  :o

Kizza

Hm,nisam siguran da su nam teme baš toliko bez veze  ;) Verujem da ni profesionalni astronomi ništa ne znaju o poreklu ŠESTOUGAONIKA na Saturnu ali su pametniji pa ćute  ;D
@Sale1147
Cenim tvoju iskrenost i mislio sam da to nikada neću reći za tebe ali svaka čast! Malo je takvih ljudi i to je šteta  :) 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

marino

nije ljudima lako, osobno sam morao sve aktivnosti koje nemaju veze s prihodovanjem novca za familiju svesti na minimum ili cak i jos manje od toga...no evo nakon nekoliko mjeseci borbe stvari se popravljaju pa cesce zavirim i na forum..primjeti se nedostatak tema i rasprava..to je cinjenica...no isto tako bilo je vremena i kada smo svi skupa vodili velike rasprave..meni jedna stvar nije nikada bila potpuno dokuciva...ljudi na forumu, dio njih "vegetira" (i ovo nije nikakova kritika na njih!!) jer smatra da nema nesto jako pametno za reci ALI;

cinjenca broj dva; svi mi imamo daleko vise znanja i tehnike od galilea stvari koje mozemo uslikati mobitelom ili s a530  sve donedavno bile su u domeni profesionalnih zvjezdarnica..evo predlazem da se pogleda sto radi krunoslav vardijan (svedruza observatory) pa mozemo i mi tako...

ljudi napisite "na glas" sto vas zanima, sto muci, sto razmisljate pa cemo o tome i pricati..evo nama u auv trebaju ljudi koji ce obradjivati podatke s robotickih sustava VSX NEXT i EXO NEXT..zeli netko potrositi vremena i ima volje evo otvoren je poziv da se javi i - zagaratnitran mu je posao otkrivaca dosad neotkrivenih objekata (u konkretnom slucaju promjenjivih zvijezda)

sto vise?
m
Vidulini Observatory

cola

Evo Marino, ja bih se javio...
Mene interesuju promenljive, ali sem vizualno nisam imao iskustva sa njima... Pa daj da vidim sta treba da procitam (neki manual) pa da krenemo.
Astronomski pozdrav
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Stvarno bi mogli o nečem konkretnijem. Dosta više ovi rade ovi ne...
Colino pitanje je na mestu, pa da počnemo!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Gugi

Quote from: sale11472 on January 01, 2010, 11:20:36 pm

PS ja sam prema početnicima mek ko duša imam i slike kao dokaz ;D


Tako je, ja ću posvjedočiti jer mi je Sale na Letenci zaista pomogao svojim savjetima oko teleskopa (balansiranje teleskopa s utezima...)!

Kako vidim, astroforum ima puno tema i vjerujem da bi svatko mogao barem nešto napisati odn. negdje pronaći sebe. I Marino je dobro rekao kako se može dati doprinos...

Trenutno slabo pišem na forumu, ali svraćam, čitam...Moj veliki doprinos uskoro stiže-astrofotografije. Jedino mi fali VEDRO NEBO, samo to i ništa više jer je oprema za astrofotografiju kompletirana i rado ću svima pokazati što može moja astro-oprema usklikati.


sale11472

Quote from: Gugi on January 02, 2010, 11:55:00 pm

Tako je, ja ću posvjedočiti jer mi je Sale na Letenci zaista pomogao svojim savjetima oko teleskopa (balansiranje teleskopa s utezima...)!


??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

January 03, 2010, 07:15:44 am #22 Last Edit: January 03, 2010, 07:21:48 am by marino
Quote from: cola on January 02, 2010, 08:07:18 pm
Mene interesuju promenljive,... Pa daj da vidim sta treba da procitam (neki manual) pa da krenemo.


nema manuala manuala kako mi to radimo....predlazem da odes na aavso i procitas njihove manuale i teorije oko vrsta i osobina prmjenjivih...sto se tice konkretnog posla..taj dio se dogovorimo na mail...no evo ovdje cemo zapoceti a negdje drugdje za koji tjedan staviti i sluzbeno....za odraditi posao oko promjenjivih napraviti ce se tijekom ljeta radionica od nekoliko dana (ukucaj negdje cLARKe 2009 kraljevica) i tu cola racunaj da si nabavis pasos, predrag takodjer a i jos netko tko je zaista raspolozen za taj konkretan posao...mi cemo vam osigurati smjestaj, hranu i pice + prijenos znanja vi se snadjete za prijevoz!

s druge strane cola - vec smo se dogovorili da vodis brigu o novostima i zanimljivostima na webu zvjezdarnice vidulini - www.zvjezdarnica.org .... taj web ce opet i skoro u redizajn da postane pravi portal vijesti i zanimljivosti iz svijeta astronomije...isto se sprema i astronautici...portal o svjetlosnom zagadjenju koji je pri kraju poslova takodjer ide kao ekoloski portal....svemu tomu trebaju sefovi i odgovorini za njihov rad, plasman, promociju, materijale..itd....npra primjerice znam da je cola pokrenuo lp grupu (tada sam se i prvi puta aktivirano na nekom facebuku:) ) ..mmilan je pokrenu facebook vidulini observatory a to je u cilju popularizacije i priblizavanja naseg rada vecem broju korisnika...dakle i ti su poslovi poslovi astonoma i astronomije....ma ima mali milijjun stvari koje se mogu realizirati..

m
Vidulini Observatory

cola

Hvala ti, dogovoricemo se...
Citam te njihove knjige, neke sam i ranije procitao... Preko kog programa radite?

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Hvala Marino.
Dobro bi nam došao još neko ko bi se priključio sa dobrim tekstovima.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

marino

Quote from: cola on January 03, 2010, 11:31:53 pm
Hvala ti, dogovoricemo se...
Citam te njihove knjige, neke sam i ranije procitao... Preko kog programa radite?


ok,
odlicno-prouci materiju..hmm kog programa?!! e pa nije bas jednostavno...sve skupa desetak programa puno racunalne obrade i manualna obrada...nauciti ces preko ljeta na ljetnoj radionici kada dodjes..spremaj novce za put! (ostalo - vec sam ti reko)

m
Vidulini Observatory

marino

Quote from: Predrag on January 04, 2010, 12:21:00 am
Hvala Marino.
Dobro bi nam došao još neko ko bi se priključio sa dobrim tekstovima.


pa da dosao bi izvrsno...ajmo okupiti ekipicu..?! .. otvoriti neki podforum na VIP zoni pa ajde dogovorimo...samo nema smisla ako se nece javiti petero ljudi
m
Vidulini Observatory

Predrag

Pa da. Barem petoro ljudi i bilo bi puno lakše. Svako bi imao svoj deo kome bi mogao da se maksimalno posveti i samim tim kvakitetnije napisati.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Pa pazi ima nas vec dovoljno, Predrag, Stameni, Yagodinac i ja pisemo onu knjigu od tebe bi uzeli nesto iz M111 (kao sto si i obecao ;) ), nesto o LP-u. A ako imas vremena mozes i ti da se aktivno prikljucis, to je ona tema "Vreme je da se radi". Besplatna knjiga u PDF-u (za pocetak) :)... Pa eto slazem se, sada malo slobodniji pa cu nastaviti da kuckam ;) ...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Predrag

Zamišljena je kao jedan malo opširniji priručnik za popularizaciju astronomije i koji bi trebalo da otvori svest o njoj i privuče zainteresovane da prošire svoja znanja ostalom literaturom.
Sa colom smo već diskutovali o podeli tema za pisanje.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan