• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Klimatske promene na Zemlji

Started by Kizza, January 04, 2009, 10:20:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Zanimljiv podatak o temperaturi stiže i sa Marsa: http://news.discovery.com/space/warm-weather-mars-121002.html
Koliko se sećam ranije smo pričali o "pozitivnoj nuli" i to oko Marsovog ekvatora?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on October 02, 2012, 07:50:34 pm
Zanimljiv podatak o temperaturi stiže i sa Marsa: http://news.discovery.com/space/warm-weather-mars-121002.html
Koliko se sećam ranije smo pričali o "pozitivnoj nuli" i to oko Marsovog ekvatora?


Hmmm... možda je Sunce naše nasušno odlučilo da krene u "red giant" fazu malkice ranije ?

Kizza

Ako su podaci tačni zagrevanje je jedino moguće sa Sunca.Možda je nekad bilo i toplije,to ne možemo proveriti ali zato je i u Bg pretoplo  8)
Još je Sunce daleko od Crvenog Džina  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on October 02, 2012, 08:46:49 pm
Ako su podaci tačni zagrevanje je jedino moguće sa Sunca.Možda je nekad bilo i toplije,to ne možemo proveriti ali zato je i u Bg pretoplo  8)
Još je Sunce daleko od Crvenog Džina  ;D


Šala bre čika Kizzo, znam da je rano za tako nešto, to su ipak elementarne stvari !

Kizza

Za sutra u Srbiji je najavljena najveća temperatura od 16 C!Kako javljaju novosti sledeća 2013 godina biće jedna od najtoplijih:
Sledeća godina natoplija u istoriji

Novosti online | 24. decembar 2012. 17:09 | Komentara: 0



Predviđa se da će globalne temperature u 2013. godini biti 0,57°C više od proseka zbog čega će iduća godina biti najtoplija otkako se meri temperatura i klimatske promene, piše britasnki ,,The Guardian".

Prognoza se temelji na istraživanju i podacima sa Univerziteta East Anglia, NASA-inog Goddard Institute of Space Studies i američka administracija za okeane i atmosferu.
'Rastuće temperature posledica su promene globalne klime i povećanih efekta staklenika', rekao je klimatolog Dave Britton.
Viši prosek globalnih temperatura ne znači nužno da će se otopljenje osetiti u svim delovima sveta. Promena klima će imati drugačije efekte na različite regije.
Inače, prema podacima Svetske meteorološke organizacije jedanaest od 12 najtoplijih godina u istoriji su one od 2001. godine do danas.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sima_Strahota

Do sada je svaka godina bila najtoplija/najhladnija, zavisi u kom godisnjem dobu se izda prognoza :) .... ovi su izgleda malo pozurili :)
Nije mi jasno samo kako meteorolog koji drzi do sebe moze da odvali ovako nesto. Pre ce biti da su novinari ko zna sta procitali, ko zna sta shtvatili i na kraju ko zna kako preveli.
...

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kizza

Lepo i toplo vreme na početku 2013 godine.A avioni i dalje lete tamo amo  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Vruća Amerika u 2012 godini: http://www.ncdc.noaa.gov/sotc/
Vidim i da se Australija dobro "zagrejala" na početku 2013 godine.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on January 09, 2013, 05:37:48 pm
Vruća Amerika u 2012 godini: http://www.ncdc.noaa.gov/sotc/
Vidim i da se Australija dobro "zagrejala" na početku 2013 godine.


Zašto mi se čini da tvoj komentar odiše "neprimerenom duhovitošću", da se ne tripujem možda ?
S obzirom na silne ljudske žrtve i materijalnu štetu usled požara u australiji, ovo što si napisao, tako kako si napisao je apsolutno amoralno, čak bedno...

SRAMOTA !!!

Kizza

Drago mi je to TI kažeš.Ipak temperatura od 42 C je topla a Ja im ne mogu pomoći.Klimatske promene postoje ljutio se ti ili ne.Slažem se da je to sramota ali ipak teško je biti čovek među ljudima  :)
Da li smo jednaki za administratore ili ne? 
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on January 09, 2013, 06:06:15 pm
Drago mi je to TI kažeš.Ipak temperatura od 42 C je topla a Ja im ne mogu pomoći.Klimatske promene postoje ljutio se ti ili ne.Slažem se da je to sramota ali ipak teško je biti čovek među ljudima  :)
Da li smo jednaki za administratore ili ne? 


Ne patim ja za nejednakošću, još manje želim da iz bilo kog razloga budem favorizovan, ali mi žestoko smeta kada ljudi ne umeju da odaberu adekvatne reči o ružnim stvarima, bilo to iz neznanja bilo namerno !
Ajde ovo prvo kako-tako, ali ovo drugo nikako...