• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

objektiv za refraktor

Started by mravic, January 17, 2006, 11:09:07 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Imam na prodaju refraktorski objektiv. Ako neko hoce da pravi refraktor ovo mu je idealna prilika. Socivo je precnika 85 mm i fokusa negde oko 1300 mm. Cena prava sitnica.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mravic

Imam i jedan Maksutov na prodaju 102/1400 na ekvatorijalnoj montazi i dvogled 25x100 sa stabilizatorom. :D
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

mravic

Oglas jos uvek vazi za ovaj Maksutov-cassegrein a i za dvogled 25x100 ali i za Breaker 12x60.
Imam i jedan teleskop na Ekvatorijalnoj montazi 250mm/f3.
Sve ce moci da se vidi na Letenci.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Dr.Zoidberg

kolke bi bile cene za teleskope ?

mravic

Ovaj Maksutov je na originalnoj ekvatorijalnoj montazi eq2 i ima dva okulara, novo, po nabavnoj ceni (pogledaj na googlu. samo ukucaj maksutov 102/1400 )(dacu ga po najmanjoj ceni koju pronadjes na Web-u)  Ovaj drugi je ATM. tj. samogradnja i isto je na ekvatorijalnoj montazi oko 450 eura.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Dr.Zoidberg

k thx
nego ja samo onako pitam bezveze cisto da znam jer trenutno nisam pri parama jer sam uzeo novi racuner  :)

ali mozda kasnije nikad se nezna :D

Q

Quote from: mravic on July 25, 2006, 07:05:40 amOvaj drugi je ATM. tj. samogradnja i isto je na ekvatorijalnoj montazi oko 450 eura.


A da li imate neki newton na ekvatorijalnoj, al' jeftiniji? Dal' znate nekog ko ima?

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Q

Quote from: mravic on June 09, 2007, 09:59:57 pm
Imam lepog malog Maksutova na eq2 montazi.  Jeftino.
http://www.teleskop-service.de/Astro/Mak/mak.htm#Tsmak102


Meni bi vise odgovarao newton, zbog deep-sky objekata.

Toma B

Quote from: mravic on July 05, 2006, 08:21:00 pm
...dvogled 25x100 ali i za Breaker 12x60.


Koliko kostaju dvogledi?

sale11472

Da stvarno sta je jos od toga ostalo neprodato??
Mene bi konkretno interesovao neki objektiv za refratkor od 75> mm pa ako ima nesto takvo ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Neki dan je otisao jedan objektiv, poslednji od 80mm. Ovo ostalo nista nije prodato, ljudi se ne interesuju kao da su sve vec nabavili.
Dvogled 25x100 sa montazom (paralelogramom)i traziocem (red dot) je oko 400e. A ovaj drugi ko dodje po njega, sam kaze koliko da i njegov je.
8)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Ma ja nemam nista (sem dvogleda, stativa i "frenkija") ali to nista nazalost ukljucuje i sredstva za nabavku :(
Tako da sam uvek za varijantu majstorisanja (a i to volem ali bas VOLEM ;D )  e sada nekako nisam bas rad da u to majstorisanje ulazem previse, neke poor-man varijante su ono sto mene najvise privlaci eh da nam je surplus shed blizi, BTW da li je neko narucivao nesto odande, pri tome mislim samo na ljude iz Srbije, cisto me interesuje kolika je postarina i kakva su iskustva sa carinom (ali samo za ovog konkretnog dobavljaca) moze i na private ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sekula

Oglas je stariji vise od godinu dana - LOCK
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |