• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTROFOTOGRAFIJA

Started by vanillasky, January 25, 2005, 12:19:58 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Libra

ja sam fascinirana ovim slikama i priznajem ljubomorna sam

kruska

I evo stize region cefej-kasiopeja sa nocasnjeg programa
veceras cu ako vreme dozvoli ganjati m71 i kometu
elem evo m52 cuveno jato radi lakseg prikaza uradjen krop resize ime fajla sve govori 15x60 sekundi


kruska

ngc7510 rano sam je slikao oko 22h pa je bilo skoro posle sumraka ali ajde crop je tu 15x60 sec, guiding,... nisam se puno unosio u jata samo 900 sekundi ;D
jos jedno jato u regionu sa druge strane bubble nebule


kruska

i evo ga bubble nebula ngc7635 moze to jos bolje da se obradi za 5000 sec  50x 100 sec
mozda sam mogao sacekati da prodje ponoc ali ajde


kruska

August 26, 2011, 12:16:11 pm #1759 Last Edit: August 26, 2011, 12:27:49 pm by kruska
ili to moze da izgleda i ovako kad se uradi vestacki flatframe prema uputstvu yagodinca

cak se vidi i prst..  ;D

Yagodinac

Odlično, svaka čast!  ;D
Sviđa mi se druga obrada, mada bi flat trebao malo da bude "jači", ili da mu pre oduzimanja digneš kontrast ili prilikom oduzimanja da ga staviš na više %.

digitalex

Gde je to uputstvo, da ga i ja procitam? :)




hori58


Yagodinac

Lepo, lepo... Kad se zavrne blenda na f6-8 malo se smanji hromatska aberacija, u poslednje vreme snimam samo na tim blendama.

hori58

Ovo je na 5.6. Pre neki dan sam kupio objektiv, malo treba da se ocisti ,to cemo na zimu kad budem imao vise vremena.

Yagodinac

I ja sam ga koristio na f5.6 čim sam ga kupio!  ;D ;D
Čisto prokletstvo od aberacije.

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2011/01/m31-teleobjektivom.html

Yagodinac

Da ne bude kako stalno napredujem, evo sinoćnog fotosa double klastera.
24x30sec, ISO800, 150/750.



To je snimljeno pod uslovima dosta dobre transparencije ali i nestabilne atmosfere. Mislio sam da je to dovoljno ali...
Sad sam pogledao kako izgleda prošlogodišnji snimak sa samog Crnog vrha. Uporedite.

http://img38.imagefra.me/img/img38/8/8/12/yagodinac/f_h59k083fum_dd0bf0c.jpg

;)