• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Classic Seti Home

Started by sashastar, November 28, 2005, 09:56:29 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Dobro poznati classic Seti Home posle 6 godina bice ugasen 15.12.2005.
Preuzeli su ga Boinc Softver sa novim programom za trazenje
signala mogucih vanzemaljaca.
Nazalost novi program je izuzetno komplikovan a stari ljubitelji Setia
bice mnogo razocarani nacinom kako sad sve to funkcionise.
Iako sam u zadnje vreme retko koristio classic Seti Home vise kao
screen saver ipak sam pokusao da se prebacim na nov Boinic Seti.
Posle downloadiranja novog Setia 10MB, instaliranja,
registracije, prebacivanje podataka iz classic Seti Home u nov
shvatio sam da je sve to uzaludno jer je nov toliko bezveze komplikovan,
ruzan,cak hardverski zahtevniji da sam istog momenta sve izbacio iz kompa.
Jednom recju za mene je Setimanija ugasena.

Nova adresa Setia je
http://setiathome.ssl.berkeley.edu/

Dule_smor

a sta...nema vishe seti at home...bedak...3 godine mi je radio...

sashastar

Ovo su poslednje izjavili :

On December 15, 2005, after 6 years of operation, this project will shut down. But SETI@home is not going away. We're alive and well and running on the BOINC distributed computing platform. It's easy to switch over - just follow the instructions on the new SETI@home web site. We hope to see everyone there!
At the time of shutdown, the stats for this project will be frozen but will continue to be available on the web.

Thanks to all original SETI@home participants for their tremendous dedication to the project. You made SETI@home into something of lasting significance.

NeLeO

Jel neko ima informaciju sta je sa onim "super seti" projektom,neznam tacno ali ima neke veze sa nekim satelitom i difuznim tv ili radio stanicama.Mislim da su ga neki studenti pokrenuli.

Skyw@lker

Sashastar isto sam kao i ti uradio - smarao se sa tim novim BIONIC-ovim softverom nesto kratko i na kraju sam morao da skinem seti@home i bas sam se izbedacio (ma nisam ni palio komp, zato nisam ni dolazio na forum!  :wink: )
Ne znam koja im je to fora, samo ima da odvrate ljude, mozda to rade namerno?!?  8)
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

Skyw@lker vazno je da si se vratio napokon vidis i sam sta propustas

Nego sa tim novim setiem ja sam se mucio vec nekoliko puta
stalno misleci poravi ce se bice bolje a ono jos gore
imao sam tri verzije stalno nesto nije bilo uredu
stalno su ga dopunjavali  ali sad mi je pukao film i za mene je gotov Seti

Djorvoz

BOINC je veoma dobra ideja, možda bolja i od samog seti-ja. Ali je tek u povoju.
Ideja BOINC-a je jedinstveni program koji pruža korisniku mogućnost da bira kome će da pokloni svoje procesorsko vreme.
Tako možete da birate da hoćete da pomognete seti-ju traženju leka protiv side ili raka ili nešto osmo... Imate jedan prgram i samo skinete datoteku koja je vezana za određeni projekat i stvar kreće.
E sad to je još mlada tehnologija ali sa dobrom idejom. I mislim:
1. da će uspeti,
2. da nikada ne biste čuli za nju da se seti nije ugasio.

sashastar

Nisu trebali dirati Classic Seti mogli su samo mu dodavati poneki update.
Ali nije bitno iako sam jako iznerviran BOINC-om mozda ce ipak
vremenom oni i uraditi dobre stvari ali cemo se nacekati
jer oni su odavno poceli i stalno imaju problema a valjda ce biti bolje.

eyej

A mozda su vaznemaljci ubacili svoje "ljude" u projekat jer smo se suvise priblizili, pa moraju da ga uniste..!? Zar nikom tako nesto nije palo na pamet!? :D

sashastar

Samo se ti sali eyej (prihvaceno) samo da znas koliko ljudi ovde ima
koji su se dugo bavili sa time mozda ti ne bi palo napamet za takav komentar

Skyw@lker

Ja sam ga koristio od '98 i zahvaljujuci Sashastar-u sam saznao jos ponesto o projektu kada sam dosao ovde na forum. U svakom slucaju probacu sa BIONIC-om, mozda i nije tako lose kako kaze Djorvoz ali mi je onaj stari SETI ipak bio zakon...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

sashastar

U svakom slucaju rang lista za nasu drzavu je super.
Jer od 226 drzava mi smo zauzeli 56 mesto.
Sobzirom kada je zapoceo Seti i koliko je tada ljudi imalo komp
i koliko je zainteresovano za Astronomiju ovaj je rezultat stvarno
iznenadudujuce pozitivan.

teshke

Pozdrav svima koji su koristili SETI@Home (bilo classic ili BOINC)....
Da ne bih previse duzio...
Koristio sam classic skoro 6 godina i presao letos na BOINC (kada su pocele najave da ce se classic zatvoriti)
Posle pocetnih problema sada sve funkcionise odlicno.... i preporucujem BOINC... Drugaciji je i jeste komplikovaniji od classica, ali ako je neko koristio jos neki od add-on programa za classic (ja sam koristio SETI Driver i SETI Spy) onda koriscenje BOINCa izgleda cak i jednostavnije, samo sa mnogo manje statistickih podataka.... Sve je vec implementirano u samom BOINC software-u... Samo proracunavanje je isto, a planirano je i poprilicno ukrupnjavanje projekta SETI@Home, sa vecom rezolucijom kvantovanja snimljenih signala (u probnoj je fazi i vec funkcionise kao SETI BETA).... Pored ostalog classic koristi samo trake sa snimcima sa teleskopa u Arecibu, dok BOINC moze da kombinuje sve postojece podatke sa radio teleskopa koji snimaju signale za SETI...
Sama ideja BOINCa je da se pored SETIa ukljuce i drugi projekti kojima bi distribuirano izracunavanje umnogome pomoglo...
Znam da su razlike primetne, ali uz malo strpljenja i citanja sve se da srediti i nauka nastavlja dalje.... Treba pregurati prvih nedelju-dve dana da kredit pocne da ide, da se stabilizuje vracanje i primanje novih podataka i onda...
Vrlo korisne savete mozete naci na SETI forumu na:
http://setiathome.berkeley.edu/forum_forum.php?id=10
a podatke o statistici BOINC projekata na:
http://www.boincstats.com/

pozdrav svima
          Teshke

sashastar

Teshke dobrodosao na forum.  :D
Potrebni su nam novi i iskusni ljudi iz razlicitih oblasti.
Tvoj optimizam za BOINC je velik i on ce to i  biti ali ne uskoro mnogo
jos treba tu da se doradi ali bez obzira tvoje preporuke su dobrodosle.

Hvala u ime svih Seti Fanatika

teshke

Hvala za dobrodoslicu...
Gledacu da me bude na forumu.... :)
Sto se SETIa tice, ako nekom nesto konkretno nije jasno sa podesavanjem, neka pita.... ili na forumu ili vec nekako... mozda mogu da pomognem u ovom tranzicionom vremenu... ;)

pozdrav
T.