• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Učestalost jakih Zemljotresa

Started by Kizza, February 28, 2010, 08:34:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kulevb

90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Kizza

Čini mi se da betelgez nije bio u zemlji pa mu je vest promakla?Radijacija izazvana plutonijumom preti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=30&nav_category=78&nav_id=502807
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

betelgez

Quote from: Kizza on March 30, 2011, 07:32:03 pm
Čini mi se da betelgez nije bio u zemlji pa mu je vest promakla?Radijacija izazvana plutonijumom preti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=30&nav_category=78&nav_id=502807

nisam jos uvek. mozda mi je promakla. malopre sam procitao i to mi vise lici na propagandu i politicki potez nego na ono sto je trebalo da znaci.


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Šokantan snimak cunamija iz Japana: http://www.youtube.com/watch?v=g5hbKXzQMgU&feature=topvideos
Najbolji primer gde se vidi da smo nemoćni pred ovakom katastrofom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Ja mislio da će da pokupi i ovog što snima... :o
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

kulevb

Nije to nikakva propaganda, a jos manje politicki potez. Bar ne u onom smislu u kom bi mogao da se pozitivno kotira. Svakom neobavestenom ili prosecnom posmatracu, (a to je vecina populacije), to ce jednostavno proci kao, recimo nesto normalno kada je u pitanju havarija na nuklearnoj centrali, A to im ocigledno i jeste cilj. Reci te mi, da li sme da se desi da jedan od radnika ili inzinjera ili naucnika ili bilo koga drugog ko se tamo nalazi, da kaze nesto sto mu niko nije dozvolio da kaze. Pa i ako kaze, da li ce ta njegova izjava da obidje svet na nekoj od main streem media. i sta ce posle toga biti sa njim? Poznato je sta je zakon vecine. Ako medju 100 ludih ima jedan normalan ko ce tu na kraju ispasti lud a ko normalan?
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

betelgez

@kulevb
u ovom trenutku pricati o tome da li je ovo politicki potez ili ne je iluzorno jer je neminovno da se nacija nasla pred velikim problemom. fakat je da u problemu, ali je i fakat da ce izaci iz njega na ovaj ili onaj nacin. izuzeli smo cinjenicu da su i oni ljudi i da gledaju da na neki nacin obezbede i sebe. nisam politicar i ne zanima me politika, ali veliki je kacenat bacen na to je je naoto kanu SKOCILA popularnost i da se u problemima dobro nosi i da nije bilo tako i da je razmisljao o ostavci i da je sad bolje na mestu premijera i sta jos. takav nacin prilazenja citateljstvu je ociti nacin afirmisanja njega kao dobro premijera i tako danje. izjava da su pogresili u merenju nije nikakva novost. naime, greske se uvek javljaju. radi se o tome da fukusima nije zagadjena homogenim zagadjivacem iz atmosfere da je merenje jednostavno i lako. vrsta zagadjenja je takva da je nezahvalno pricati o meri radijacije u jednom danu, nego se uzimaju srednje vrednosti merene vise puta dnevno na razlicitim mestima, pa sve to svedeno na jednu brojku. naravno da rezultati nece biti isti ako ima vise referentnih mernih postrojenja. temperatura u Nisu varira i po 15 stepeni od emsta merenja pa do periferij, a kamoli d apricamo o ovako nekoj velikoj stvari.

moj licni stav


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Evo jednog od 7.1 mag,mada neki mediji javljaju da je 6.8 mag, u Maleziji ali sva sreća bez cunamija.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

betelgez

Quote11. März war einem starken Erdbeben eine Flutwelle gefolgt, die nach Erkenntnissen von Wissenschaftlern der Universität Tokio an einigen Orten knapp 38 Meter hoch gewesen sein soll. Mehr als drei Wochen später wurden nach Polizeiangaben noch immer 15'472 Menschen vermisst. Tausende japanische und US-amerikanische Soldaten waren am Wochenende auf der Suche nach weiteren Opfern.


izvor:http://www.tagesanzeiger.ch/ausland/die-tsunami-katastrophe/Japans-Behoerden-starten-Massenevakuierung/story/10078970?dossier_id=885

prevod sa google translator-a
Quote11. Март је био праћен јаким земљотресом, плимски талас, који је рекао да се заснива на налазима научника са Универзитета у Токију високог на неким местима готово 38 метара. После више од три недеље, саопштила је полиција 15'472 људи су и даље недостаје. Хиљаде јапанских и америчких војника били су на викенд у потрази за осталим жртвама.



Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

r2d2

April 05, 2011, 01:15:54 am #159 Last Edit: April 05, 2011, 01:28:35 am by r2d2
Quoteradi se o tome da fukusima nije zagadjena homogenim zagadjivacem iz atmosfere da je merenje jednostavno i lako. vrsta zagadjenja je takva da je nezahvalno pricati o meri radijacije u jednom danu, nego se uzimaju srednje vrednosti merene vise puta dnevno na razlicitim mestima, pa sve to svedeno na jednu brojku. naravno da rezultati nece biti isti ako ima vise referentnih mernih postrojenja. temperatura u Nisu varira i po 15 stepeni od emsta merenja pa do periferij, a kamoli d apricamo o ovako nekoj velikoj stvari.


Mene jedna stvar zaista zbunjuje u celoj prici kod automatskog merenja, a nemam koga da pitam ??? Stono bi reko Vudi- sve sto ste hteli da znate o statistici i srednjim dnevnim vrednostima merenja....

Sa http://www.ekoplan.gov.rs/src/dodaci/radijacija/index.php gledam svakodnevno radioaktivno zracenje. Od kako sam poceo da pratim sajt vrednost za Beograd je  za veliki procenat uvek niza od ostalih gradova u Srbiji.


Kako je moguce da Beograd koji je prilicno aktivan grad (radio) vec mesecima (od kako pratim) ima nisku stopu doze zracenja u odnosu recimo na NS?


Dal` to znaci da nam je voda i hrana u BG-u puna olova  ;ili emancije psihe samih ljudi mnogo zrace  ;D pa potiru ovo radioaktivno?  Nemam poj`ma..

betelgez

razlog niskog zracenja je mozda polozaj merne stanice. ali, bg je ipak nas glavni grad i mora da ima najmanje zracenja, ne?  :-\


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Pre petnaest minuta snažan zemljotres od 7.4 magnitude pogodio Japan i to u blizini Tokija!Dato je upozorenje za cunami!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

betelgez

nisam u toku, ali sam sad pogledao kakva je situacija na nacifiku. danas je jedan zemljotres bio i u meksiku ali ovaj na dubini od 167 km magnitude 6,5 stepeni po rihteru tako da se osetio na vecoj povrsini. nema opasnosti od cunamija, ali moguce da je ovaj u japanu odgovor na sat i 20 minuta raniji u meksiku. s obzirom na to da japan lezi na subdukcionu zonu pacificke ploce, da je ploca napravila cnatno kretanje i delom se izvukla ispod meksika.


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Pogledaj CNN ako možeš ima i uživo iz Japana!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

mmilan

Evo vam sajt za gubljenje vremena: zemljotresi, cunamiji, uragani, vulkani, epidemije, požari, ekološke katastrofe itd itd itd sve što vam padne na pamet širom planete. Lokacija i osnovni podaci, skoro u realnom vremenu

http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz