• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Učestalost jakih Zemljotresa

Started by Kizza, February 28, 2010, 08:34:13 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Jak zemljotres za područje Mediterana i to u Grčkoj,Egejsko more jačine 5.8 mag na 11 km dubine: http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=300037
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Quote from: betelgez on January 08, 2013, 03:31:15 pm
Ovo je malo čudno što se desio ovako jak potres u ovo doba godine.


Zanima me u čemu je ta povezanost doba godine i zemljotresa?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sekula

Odakle vam ovi podaci i zahtevam da nam objasnite o zemljotresu u Knjaževcu koji se još dogodio na dubini jedan metar? Zašto taj potres nije zabeležen ni na jednom svetskom alert sajtu za praćenje seizmike? Zašto taj potres nije zabeležen i na sajtu Seizmološkog zavoda u Beogradu?

http://www.seismo.gov.rs/indexl.htm
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sima_Strahota

Na sajtu seizmoloskog zavoda se vidi neka aktivnost u toku danasnjeg dana, ali se ne vidi u onom izvestaju o poslednja tri zemljotresa.
...


Sekula

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sima_Strahota

To je jedina aktivnost oko 14h, koja odgovara seizmogramu sa sajta zavoda.
...

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Jesi li ga Simo O strahoto osetio ili imas neku dodatnu informaciju...  Sumljiv si ti meni  ;)

Sima_Strahota

Nisam ga osetio, sve pise na sajtu. Doduse ne pise slovima, ali pise seizmogramom. Informacija o lokaciji je ocigledno bila pogresna, pa je zato i uklonjena, a zabelezeni zemljotres je bio onaj iz Egejskog mora. Na kraju krajeva - cak i da nije, pomeranje tla se desilo, bez obzira sta ljudi voleli da misle.
...

Sima_Strahota

Sekula, taj zemljotres se pojavljuje. Seizmogram je vec postavljen.
...

Sekula

Quote from: Sima_Strahota on January 09, 2013, 04:00:53 pm
Sekula, taj zemljotres se pojavljuje. Seizmogram je vec postavljen.


Ja ne vidim taj link. Osim toga zašto ga nema na EMSC?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sima_Strahota

ima ga. Zemljotres u Egejskom moru se vidi na svim sajtovima, a i na nasim stanicama.
...

Sekula

Quote from: Sima_Strahota on January 09, 2013, 04:09:52 pm
ima ga. Zemljotres u Egejskom moru se vidi na svim sajtovima, a i na nasim stanicama.


Očigledno da se ne razumemo ponovo. Nije taj zemljotres mogao u Egejskom moru mogao da kod nas dogura sa 4.1 rihtera. Ako jeste, onda neka nam neko objasni stručno kako je to moglo da se desi. Sem toga u informaciji koju smo dobili jeste jasno navedeno da je zemljotres bio u okolini Knjaževca.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sima_Strahota

Otkud to za Knjazevac ja nemam pojma. Ono sto imam pojma, a i ono sto se lepo vidi je da je podrhtavanja tla bilo. Da li je to 4 ili manje rihtera - ne znam.

Ovo su snimci nasumicnih stanica iz juzne i istocne Srbije










Obzirom da se ovo sto je zabelezeno desilo u isto vreme kao i taj zemljotres u Egejskom moru, jedino logicno objasnjenje je da je to taj.

Ako je tacno da je betelgez na njihovom sajtu procitao da je u pitanju Knjazevac i zemljotres na dubini od jedan metar, oni oni imaju problem, a ne mi.
...