• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smaranje o 2012 godini!

Started by Kizza, October 11, 2009, 09:33:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Možda je i to stvar evolucije!  :D
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Pa mozda, ima tu mnogo "odgovora" :) ...
Svega sam se nacuo, kada na kulu dodju posetioci koji bi da obore razne teorije itd. Pa pricaju/pisu sve i svasta... Mozak te zaboli ali eto sada zahvaljujuci njima......
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Lepo si rekao TEORIJE!Veruj mi da sam smoren jer gde god da kreneš ima neka teorija.Ali čime bi se bavila nauka kad bi sve znali?Voleo bih da se više članova uključi,da budu fleksibilniji a ne tvrdoglavi! Da se služe argumentima jer jedino tako možemo doći do istine.
Teorija o Velikom Prasku.
Teorija o Evoluciji
Teorija o Klimatskim promenama
Teorija o Božoj Čestici
Teorija o Tamnoj Materiji
Teorija o Tamnoj Energiji
Teorija o Keopsovoj Piramidi ,navodno je napravljena za 20 godina od 2 000 000 kamenih blokova
20 godina = 7 300 dana
7 300 dana  = 175 200 sati
175 200 sati = 10 512 000 minuta
Za 10 512 000 minuta postavljeno je 2 000 000 blokova što čini da je za jedan blok potrebno .... sekundi
E da mi imamo takve graditelje za mostove ne bi bilo gužve na Gazeli
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cola

Da imamo takve, nebismo zvali Kineze :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

spadej

Evo ukljucicu se,ali pod uslovom da ova tema prestane da se bavi smaranjem o 2012-oj ili nekoj drugoj godini!

Maksimalno sam fleksibilan, nisam tvrdoglav ali...  Piramide su napravili Egipcani, kineski zid Kinezi, covek je stvoren evolucijom, klimatske promene su prirodan proces... Ovo su jednostavno cinjenice i tu nema sta da se vise raspravlja. Sve sto smo do sad saznali govori da se veliki prasak zaista desio, da postoje neka energija i materija ciji karakteristike jos nismo otkrili pa ih zato zovemo Tamna. Nasli smo da u atomu postoje proton i neutron, elektron, i neutrino, i mezon i ... nacicemo i taj bozon. A da li nesto ima u bozonu trazice nasa deca i unuci. Gde je tu kraj? Nema ga.

Mozemo da caskamo o tome kako su napravljene piramide, zasto su napravljene, zasto postoje i u Meksiku i u Egiptu, ali ne o tome da je ne moguce da su ih napravili ljudi. Ja bar necu da ucestvujem u tome. I ta prica nije za ovaj forum!

Da li uopste ima smisla pricati o Majama kao najvecim matematicarima, astronomima i td.? Sta je sa Sumerskom, Mesopotamskom, Arapskom, Kineskom i ostalim civilizacijma? Pogotovo sa kinskom, koja postoji jos uvek i traje vise od 5000 godina. I nece je zbrisati sa lica zemlje 50-ak spanskih ili nekih drugih moreplovaca.

Kizza

Na žalost ne verujem da će smaranje prestati sve do 22.12.2012 godine! Što se tiče Egipatskih piramida Ja nisam ni rekao da ih nisu Egipćani napravili već mi je namera bila da nešto od njih naučimo,nema veze što su napravljene pre 3 500 godina,i to primenimo čisto zbog uštede vremena.Ako su klimatske promene prirodne zašto se ljudi skupljaju i "traže" rešenje?
Što se tiče bozona čini mi se će sutra biti pokrenut LHC pa će mo se još malo strpeti.
Ovo za kraj si u pravu,stvarno ga nema  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

U ljudskoj prirodi je da čačka ono što ne treba. I da traži nepoznato, makar bilo i nepostojeće. Lično mislim da svi "natprirodni" fenomeni imaju svoje uporište u relativističkoj fizici ali to ne važi za teorije zavere - tu ima zaista svega i svačega. Ako je to nekome interesantno (a takvi zaverenički sajtovi imaju mnogo više poseta od portala posvećenih astronomiji) onda je to stvar interesovanja dotičnih osoba, njihovih sklonosti, stavova i uostalom mentalnog sklopa.
Nema instant-prosvetljenja! Ako hoćeš da objasniš neki fenomen moraš debelo da zasučeš rukave i upoznaš se sa naučnim pojedinostima vezanim za dotičnu problematiku. Nedavno sam razgovarao sa jednim kvaziisceliteljem koji mi objašnjava kako je neku ženu izlečio od nekog abdominalnog karcinoma (ni dijagnozu nije zapamtio). Naravno da svi ljudi imaju potrebu nešto da urade, objasne, uključujući i one sa minimalnim predznanjem. I tu je koren svih mističnih/zavereničkih petljanja - svako hoće svoje parče slave, svejedno da li je zaslužuje ili ne.

Kizza

Moram se izvinuti jer sam objavio nešto što nije tačno a u vezi je Keopsove Piramide.Tačno je da ima 2.5 miliona kamenja a ne 2 kao što sam napisao i građena je "više od 20 godina".Ovi podaci su preuzeti sa Wikipedije:  http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B0
Takođe i godina gradnje je starija ali tajna ostaje jer ne verujem da su radili 24 sata dnevno.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Pa piše:
"На њој је радило 100.000 људи, двадесет година по три месеца годишње, и то у време поплаве Нила, када се није могла обрађивати земља. Радили су робови и сељаци."

Ivana

Realno,pitanje je sta je od toga istina a sta ne...msm za globalno zagrevanje.Jedni kazu da je to prirodni proces,drugi da je to zbog velikog prisustva CO2 u atmosferi...kome verovati sta je zapravo u pitanju? Sto se tice piramida,zamisljam fizicku spremnost tih ljudi koji su dovlacili te blokove...deda mi je ispricao teoriju o tome kako je napravljena ali sam je iskreno zaboravila jer mi nije bila bas najjasnija....i sto je najcudnije,oni su te blokove dovlacili iz nekog kamenoloma koji je dosta udaljen i prevozili su ih brodovima Nilom.....

Kizza

 Što se tiče gradnje Keopsove Piramide,ponavljam za mene,je enigma jer gledao sam dr.Zahavia (vodećeg Egipatskog arheologa) koji je otkrio gde su živeli graditelji Piramida.To me je dotuklo jer on procenjuje da ih je bilo od 20 000 do 30 000!E pa sad budi normalan!Kako je citirao Vlajkoni pomagali su seljaci koji nisu bili vični kao zidari!Baš me zanima kako su uspeli da za tako kratko vreme naprave toliku građevinu ???

Klima se menja to je neminovno ali niko ne priča u kom smeru,ledenom dobu ili........ :o

Što se tiče Maja nejasno mi je kako su videli "prazninu" u Mlečnom Putu a tek da će mo se poravnati 21.12.2012 godine :o
Teško da je neko pre 20 veka znao kako izgleda naša Galaksija ;)
Normalno da se neće doći do smaka sveta jer ionako nisu ništa pogodili !
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Globalno zagrevanje jeste prirodni proces, ali ga čovek samo ubrzava ispuštanjem gasova sa efektom staklene bašte. Tako da je tačno i jedno i drugo.

Kizo, ovo je delimičan odgovor na tvoje pitanje:

Klimatska kolebanja ukazuju na to da poslednje ledeno doba nije isteklo, već da je Zemlja u trenutnoj fazi kada je došlo do izvesnog porasta temperature, a to je rezultiralo povlačenjam ledenih masa ka plovima. Intenziviranje ledenog pokrivača, prema prognozama klimatologa, će nastupiti za nekoliko hiljada godina, da bi kasnije ponovo došlo do porasta temperature. Nakon 57000 godina iza tog ponovnog otopljavanja nastupiće još jedan hladan period.

Ovo je iz knjige ,,Osnovi Geologije" - Predrag Nikolić, 1997.

A u sledećem članku sam malo opširnije napisao (mada mislim da sam to već negde ovde postavio):
http://svemir.wordpress.com/2009/10/11/jos-smo-u-ledenom-dobu/
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Znam da rad Milutina Milankovića samo ne mogu da verujem da će još nekoliko hiljda godina da nas klima ovako "muči"? Imao sam pre osam godina MIOKARDITIS,oštećenje srčanog mišića KOKSAKI virusom,tako da mi ni malo ne prijaju ova vremenska kolebanja!Ali šta je tu je moraću da se pomirim sa tim ili da se preselim na Antartik ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Ivana

Nije mi jasno kako su Maje videle tu prazninu u Mlecnom putu pre toliko godina,a da savremena nauka nije nasla nista slicno danas.....preseli se na Antarktik...mada , kako je krenulo,uskoro ce i tu biti toplo...:)

Predrag

QuoteImao sam pre osam godina MIOKARDITIS,oštećenje srčanog mišića KOKSAKI virusom,tako da mi ni malo ne prijaju ova vremenska kolebanja!


Idi begaj Kizo. I ja pre devet godina. Znam kako je. Naježio sam se kad sam pročitao ovo! :o
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan