• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

astro software za SE K530i i PALM M100

Started by marino, April 21, 2008, 09:57:20 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

sori unaprijed ako negdje vec ima post o tome..nisam bas previse gledao...

dakle ima li netko prijedlog za planetarij program za;

mobitel SE K 530i

i

prastari PALM M100

hvalaaa

marino
Vidulini Observatory

sale11472

April 22, 2008, 07:57:05 am #1 Last Edit: April 22, 2008, 08:04:47 am by sale11472
Pa naravno da neko ima predlog čak je nedavno napravio stranicu posebno namenjenu recenzijama. ;D ;D
I tu je opisao ovaj lep programčić koji može da radi na (skoro) svakom telefonu koji podržava JAVA-u... dakle na k530 sigurno radi ... ja ga koristim na n70 a trećeplasirani sa MM na Letenki je to ostvaio upravo pomoću ovog programčića koji je terao na Siemens M65 telefonu ;)

Jel treba još preporuka? ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

uhh :-)
zahvaljujem ti na linku...ah, taj bobo, covjek stvarno ima svasta :)

evo upravo skidam program za SE..jos da nadjem i za palm...gdje bi mi bio kraj

m
Vidulini Observatory

sale11472

Pazi pojma nemam o Palmu ali ako podržava java MDIP 2 probaj i na njemu da instaliraš ovaj programčić trebalo bi da radi, jedino je šteta što autor neko duže vreme nije radio na programu ali i ovako je sasvim OK
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

ma beri mi je jednom bio dao link na neki program bas za palm m100..to je prastaro rucno racunalo...ne podrzava format
m
Vidulini Observatory

sale11472

Ma bre pazari onaj Asus Eee PC nije preskup a fini je mali i ima da radi ko veliki ...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

a imam ibm r50e, no njena necu koristiti vani...imam i neki toshiba 1910 stari 486 66MHz lap...pa neznam sto bi snjima i pokusavam im naci neku terensku primjenu, pa tako i ovom palmu
m
Vidulini Observatory

sale11472

Eh to je druga priča za palm stvarno ne znam a za 486/66 je bar lako to može da tera neki Linux sigurno.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

evo samo da ukratko javim "napredak" :)

1) rijesen soft za SE K530i,
- nakon isprobavanja planetarij programa "uSolun" (koji je odmah i perfektno proradio po instaliranju na mob) bio sam hapyy jer napokon imam neki planetarij uvijek pri ruci ali iako je programcic (65kb) zgodan nije mi bas sjeo sa mogucnostima prikaza

- instalirao sam "bobin" "MobileStarChart-2.0-0.09", instalacija prosla ok - mob je stekao, smrzavao se i bilo je potrebno pali-gasi mobitela, mislio sam da je krivica sto su oba programa (uSolun i Mobile...) instalirana pa sam probao jedan po jedan..no opet nije sljakalo...kod pokretanja se zblesira mob, ili ako i uspijem pokrenuti kada promijenim lokaciju i zelim pokrenuti program - ledenini mobitel :)

- hmm, a nije bilo druge nego zvati bobu pa sam na njegov prijedlog skinuo raniju verziju "MobileStarChart-1.0-0.09", sve drugo deinstalirao s moba i sada je sve superiska!!!

tnx bobo i drugima!

jedva cekam da se smraci veceras :)

2) sto se tice palm m 100 jos nisam nista pametno napravio, lap mi nema odgovarajuci port...hmm, pa ima na tavanu neki prastari mmx...idem vidjeti pa javim :) :)


m
Vidulini Observatory

spadej

Evo i mojih iskustava: instalirao sam i isprobao Mobile StarChart 2.0, na telefon SE W900. Odlican je, ali ako se ukljuci opcija Load planets "podizanje sistema" traje citavu vecnost. Bez planeta sve funkcionise bespekorno.

Opciju Color Theme sam podesio na "Red". U "Normal" modu osvetljaj ekrana - backlight (na W900, mozda je tako i na drugim modelima) je suvise jak pa mi je cesto remetio prilagodjenost oka na mrak.

Probao sam i na Nokia 6070 ali su brzina pokretanja i kvalitet slike mnogo losiji.

MSChart mi veoma lici na Stelarium. Uporedio sam ih, prikazi konstelacija se neznatno razlikuju, sto me je u pocetku bunilo.  Malo vise se razlikuje prikaz M-ova, Stelairum je mnogo precizniji i ima vise mogucnosti. Naravno, veca je i slika ali, zato je MSC uvek pri ruci i nije potreban notebook.

Sve u svemu, odlican "alat", narocito za pocetnika poput mene. Hvala ti Bobo.





marino

Quote from: marino on May 06, 2008, 01:47:33 pm

2) sto se tice palm m 100 jos nisam nista pametno napravio, lap mi nema odgovarajuci port...hmm, pa ima na tavanu neki prastari mmx...idem vidjeti pa javim :) :)



ehem..imam marcela mmx200 stari stolni komp, ali je port koji mi treba okupiran sa misem!?!, moram sacekati vecer da ona dodje pa da vidim moze li se ona snaci bez misa samo s tastaturom...

m
Vidulini Observatory

sale11472

E nije to verzija 2.0 već se radi o verzijama za java MDIP 1 i MDIP 2 kompatibilne uređaje zato me i čudi da neradi na SE k530 sem ako i on ne limitira veličinu jar fajla pa to pravi problem...
Snalaženje bez miša nije neki problem još ako se ne koriste Win progami ;) šalu na stranu to je verovatno serijski port a trebalo bi da pored tog malog konektora imaš i jedan veći konektor za serijski port pa ako prekopaš malo naći će se i neki adapter...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

aha! to je to!
al dobro ja sada sretan sa MSC na mobacu 8) 8) 8)

ovo za palm...probam nesto smislit..tnx!
m
Vidulini Observatory