• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

preporuka casopisa

Started by ranko997, October 15, 2013, 07:33:16 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ranko997

Moze neko da preporuci neki casopis, magazin u kome mogu videti novine u istrazivanju, osnove astronomije, interesantne informacije i tako dalje, tako blize... :)
ako vec postoji slicna tema, preusmerite me
hvala ;)

vasja

Kad uđeš u prosečnu srpsku trafiku, najviše informacija o astronomiji možeš da nađeš u - Politikinom Zabavniku! (sa zadovoljstvom primam ispravku ove tvrdnje)
Mislim da ti je po ovim pitanju internet mnogo bolji izvor. Ja volim apod i hubblesite i naravno astronomski magazin, ali verujem da i drugi mogu da ti daju par zanimljivih linkova.
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

mitja

nekada je to bila casopis vasiona astronomskog drustva rudjer boskovic... astronomski magazin je ipak bio najbolji i najkvalitetniji casopis na ovom prostoru sto se tice astronomije.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

faarizamar

Kako ne bih otvarao novu temu svaki put kada želim da podelim sa vama neke dobre sajtove najrazličitijih tematika, otvorio sam ovaj topik pa ko voli nek izvoli.

Danijel

Iz časopisa Čovjek i svemir broj 2, iz 1987-1988. godine prenosimo jedan članak naslova "Jedan vek Astronomske opservatorije u Beogradu". Možda će nekome biti zanimljiv. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sich

Koliko srpski Popular Science pise o astronomiji i astronautici?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

spadej

Kupovao sam ga jedno vreme. Prestao sam zato sto nema bas mnogo ni astronomije, ni bilo sta u vezi sa njom. U stvari, nema niceg posebno.
Astronomski magazin je bio enciklopedija za srpski Popular Science.   

Predrag

Quote from: spadej on January 04, 2016, 02:10:58 pm
Kupovao sam ga jedno vreme. Prestao sam zato sto nema bas mnogo ni astronomije, ni bilo sta u vezi sa njom. U stvari, nema niceg posebno.
Astronomski magazin je bio enciklopedija za srpski Popular Science.   


Isti slučaj. Ništa posebno. Vrlo je šarolik, pa mislim da je malo ljudi koje bi zanimao toliki broj tema. A i tekstovi su nekako površni.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan