• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Aurora

Started by bear, September 28, 2010, 10:40:02 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bear

Slikano sinoc. Posto nisam imao 'pravu' opremu sa sobom nego samo idijot, mala je i nikakva, ali je ipak moja prva aurora :) Sada kada znam sta-kako, bice tu i boljih.

Miro

Odlično bear! Bitno da je zabilježeno.
Baš je lijepa fotka!

bear

Ih, da vidite sta lokalci prave... 61.5 severne sirine i noci od 20 sati chuda chine.

kruska

bas sam se pitao gde si slikao auroru? lepa slika

marino

bravo!
jako lijepo i hvala sto si podijelio s nama!
m

PS neznam sto koristis za fotografiranje (opremu iz potpisa?) pokusaj pogledati prirucnik za astrofotografiju u PDF izdanju grupe autora...
Vidulini Observatory

bear

Quote from: kruska on September 28, 2010, 09:02:38 pm
bas sam se pitao gde si slikao auroru? lepa slika


U zemlji sauna, deda mraza, telekomunikacija i heavy metala, Finskoj, jos preciznije - ovde.

Quote from: marino on September 28, 2010, 09:10:12 pm
PS neznam sto koristis za fotografiranje (opremu iz potpisa?) pokusaj pogledati prirucnik za astrofotografiju u PDF izdanju grupe autora...


Ne, ne, situacija nije bas toliko losha (sto se tiche mojih fotografskih sposobnosti :) ), ako cemo precizno, slikano je mobilnim telefonom (nije planski, nego ja bio u poseti, pa bili na krovu i eto). Znam, znam, obilaziti opservatoriju i planetarijum a ne poneti DSLR... gde mi je pamet :)

Laci

Fino izgleda aurora :). Ako si u mogućnosti, fotkaj još koju za nas na nižim geografskim širinama ;).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

marino

Quote from: marino on September 28, 2010, 09:10:12 pm
...pokusaj pogledati prirucnik za astrofotografiju u PDF izdanju grupe autora...


Ne, ne, situacija nije bas toliko losha (sto se tiche mojih fotografskih sposobnosti :) ), ako cemo precizno, slikano je mobilnim telefonom (nije planski, nego ja bio u poseti, pa bili na krovu i eto). Znam, znam, obilaziti opservatoriju i planetarijum a ne poneti DSLR... gde mi je pamet :)
[/quote]

tnx na pojasnjenju...btw, inace zaista obozavam kada ljudi s mini opremom naprave Nesto, kao ti u ovom slucaju...

m
Vidulini Observatory

kruska

 
Znam, znam, obilaziti opservatoriju i planetarijum a ne poneti DSLR... gde mi je pamet :)





ici na Kanarska ostrva, a ne poneti opremu za kite surfing i DSLR aparat....

marino

Quote from: kruska on September 29, 2010, 10:56:07 am
ici na Kanarska ostrva, a ne poneti opremu za kite surfing i DSLR aparat....


evo ja cu taj grijeh (odgovorno izjavljujem) pociniti u narednih nekoliko mjeseci, dslr moze na mountu ali ne i u torbi od par kila na ramenu
:)
m
Vidulini Observatory

kruska

ja sam kao mali mislio da uzmem ceo godisnji i odem na kanarska ostrva.
danju se kupam, nocu na vrhu gledam zvezde, ukratko odmor full oprema,
Sad mi ovo deluje realno hmmm.
Iako na Kanarskim ostrvima nema aurore mislim da ce se naci ponesto za DSLR  :P :D