• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li je dobar za deep sky objekte?

Started by astromilke, April 14, 2006, 01:34:30 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

astromilke

http://prodaja.50webs.com/

Jos ne znam da li je prodat jer sam danas kontaktirao tipa putem maila!
Cena koja pise na sajtu gore je prva od dve, druga je na astronomskoj pijaci i mnogo je manja - 290 eura - naravno isti teleskop i prodavac. Cekam odgovor od njega da mi razjasni u vezi cene!

Posto sam u fazi kupovine teleskopa voleo bi da cujem vase misljenje o ovom teleskopu. Najvise me interesuje kvalitet,a posle toga da li je kao sto pise u topicu, za deep objekte jer bi voleo da preskocim suncev sistem ako je to moguce za sad! :)

Da nije bilo vas da mi promenite misljenje sad bi imao "teleskop" iz nekermana :) zato me i interesuje vase misljenje...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Marcony

Ja sam mu pisao pre 3 dana, i jos uvek nista.

gucic

Skupo. 430EUR je bezobrazna cena. Za 350EUR bih uzeo. To je vec realnije.
Mada nije losa ponuda za motor u RA...

astromilke

Ima i druga cena na astronomskoj pijaci i ako je stvarno kao sto pise 290 euar onda mislim da nije mnogo!!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

Gugi

Koliko se razumijem, dobar je za deep sky objekte!
Mislim da je negdje na forumu bila rasprava o cijeni ovog teleskopa i da ju je doticni prodavac zaista snizio na 290 eurica. Ako je tako, kupi ga! Mislim-barem bi ga ja kupio ako ne bi imao nista od opreme...Za pocetak je, po mom misljenju, ovo odlican izbor!

Samo razmisljam koje su marke ti okulari odn. njihov kvalitet. Vjerojatno je i to OK.

astromilke

Pa valjda se okulari mogu zameniti ako nisu dobri.

Iako se jos ne razumem u teleskope mislim da je ovaj bas na svom mestu za ove pare i + kazes da je dobar za deep objekte - momentalno bi ga uzeo samo da mi se javi dotican gospodin!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

gucic

Naravno, dobar je za duboki svemir ali i za planete nije los. To ti je vise univerzalna zizna duzina...
Elem, nemoj da kupujes ako je u pitanju neko slanje opreme preko PTT-a. Znaci, trazis coveku broj kucnog, ulicu sve podatke...i da se nadjete oko predaje opreme. Zvuci kao da ti govodim da nemas pojma...opet, nemoj da pristajes na bilo kakve druge kompenzacije.

astromilke

Ma ok, ne bi ni uradio drugacije.
Covek je napisao da se preuzima direktno u beogradu od njega. Cak bi poveo nekog ko se dosta razume u teleskope pa da se lepo proveri i isproba.
SW Newton 76/900
EOS 1200D

zivke85

Jel on ima samo jedan takav i za koliko ti ga prodaje?

astromilke

Ja mislim da ima jedan - ko pre devojci...  :)  :)  :)

Pa u ovom trenutku stoje dve razlicite cene, jedna na jednom a druga na drugom sajtu. Razlika je nelogicna: 290 na jednom i oko 430 na drugom sajtu. Evo upravo sam proverio mail i jos mi ne odgovara da mi razjasni...
bojim se da nije mozda prodat...
SW Newton 76/900
EOS 1200D

vanillasky

Gugi je u pravu bilo je rasprave oko cene pa je snizio na 290