• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prve astrofotografije

Started by johnny984, May 25, 2013, 05:37:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

allexxandar

Evo i mog skromnog doprinosa live.
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

allexxandar

Ovo je od pre neko vece. Obe slikane telefonom.
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

johnny984

Hehe, hvala frugorski. Vrlo rado bih ja uzeo neki 400mm reflektor ili monstruozni apohromat i dobru montažu, ali svi znamo šta nas uglavnom sprečava u tome  :) Trebalo bi da počnem da radim uskoro, pa ću za početak verovatno da se zadovoljim sa 200mm. A treba mi i aparat.... Lista uglavnom bez kraja kada je ova oblast u pitanju  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

allexxandar, pošto si i ti kao i ja nov u ovoj oblasti, sledeće što ti sleduje je obrada fotografija u photoshopu  :) Ove slike koje si priložio značajno možeš popraviti. S obzirom na to koji teleskop imaš, malo veštine u PS-u i biće lepih fotki, čak i telefonom  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

Dobar polovan 150 x750 teleskop moze da se nadje  za 100 do 150 evra,samo cev.Kasnije moze naleteti i neka bolja montaza.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

To može da bude dobra rezervna opcija, u slučaju da ne bude moguće kupiti dob 200 u skorije vreme. Po tome što sam do sada video, 150 x750 je odličan izbor, a hvala bogu dobson montaža može relativno lako da se napravi.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

Ima jedan SW 150x750 na Kupindu.Izgleda odlicno.Trazi 140 evra ,a veraovatno bi i spustio malo cenu. Iskusniji astronomi sa naseg foruma uglavnom su puni hvale bas za taj model.


http://www.kupujemprodajem.com/Teleskop-Skywatcher-150-750-6021085-oglas.htm
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Navlačiš me na kriminal  :)

Video sam taj oglas i mogu da ti kažem da sam razmišljao o tome. Treba tu dodati tražilac, mada mogu i sa 60/700 verovatno da koristim i ne znam da li ide i reduktor za 32mm okulare, ali ajde da kažemo to su sitnice. Najveći problem kod ovog vida kupovine mi je to što ne mogu da budem siguran da li ima nekih oštećenja na optici. Morao bih na poverenje, jer da bih otišao lično da vidim, trebalo bi mi još toliko para.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Danijel je pre neki dan okačio fotografiju sunca gde mi se je jako dopalo kako ju je obradio, pa sam pokušao i ja. Pege koje se vide u desnom gornjem uglu nisu se videle na fotografiji koja mi je bila osnova, pa sam ih ubacio sa druge slike koju sam slikao u isto vreme. Poludeo sam dok sam naštelovao layere da se slažu, ali nekako sam uspeo da infiltriram pege  :) Evo fotke:

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

allexxandar

nije vrhunski, al zanimljivo je
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

allexxandar

johnny984 druze,
ja sam tek sad skontao da je ovo tvoja tema, i da si ti to pokrenuo.
Ja sam pomislio okupljanje nas gustera amatera.
Izvini, nije mi bila namera, da se mesam i sl.
Nek funkcioneri slobodno obrisu.

Stvarno izvini.
SW 127/1500 MC | NEQ-3 GoTo | SW 80/400
Canon 600D | Btc 12x56

johnny984

Ma opušteno bre allexxandre, nije ni bitno, ovo su i tvoje prve astrofotografije, tako da nema nikakvih problema  :)

P.S. lepo uhvaćeno.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

        Johnny984,svaki prodavac je odgovoran za podatke koje iznese,u protivnom,moze biti izbrisan sa njihovog sajta.Onaj fokuser ima sve sto treba i samo on kosta oko 100 evra.Trezilac moze da se prebaci.  Danijelovo Sunce  si lepo doradio ,a i Sasin avion je interesantan vidi se da ima dara i da primio na astro foto.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Danijel

Haha, to je johnnyjevo Sunce ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

Znam frugorski za cenu tog fokusera, jedino nisam bio siguran da li postoji reduktor za manje okulare koji je poseban i može da se skine, ili je ugrađen u sam fokuser. Od kako sam se založio da počnem sa bavljenjem i osmatračkim delom astronomije, prelistao sam sve na teleskop centru i još po nekim radnjama, tako da manje više znam cene. Ali nisam gledao polovno nešto posebno. Slažem se potpuno da je ovaj teleskop vrlo dobra opcija, i po ceni, i po svemu što sam do sada o njemu pročitao. Tako da ću dobro razmisliti o predlogu.

I da, to je moje sunce, tj. sunce i jedna četvrtina, od čega je ispalo samo jedno. Evo dela kojeg sam ubacio i koji me je mučio, jer je tekstura sunce tu drugačija na fotci koju sam imao.

p.s. frugorski, ako kupim taj teleskop častim te pićem jer ćeš ti biti taj koji me je nagovorio  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein