Ovozavam da se igram sa brojevima i skriptama, to mi pomaze da odrzavam "kondiciju" u programiranju. Nakon sto sam pronasao neki tekst o "dan broja Pi" - u Americi to je 3.14 (cetrnaesti matr - moj rodjendan, takodje i Ajnstajnov rodjendan) jer se kod njih pise prvo mesec pa onda dan, nabasao sam na nesto zanimljivo (sa jednim danom zakasnjenja):
Treći februarski palindrom u ovom veku
Prvi februar je specifičan po tome što se njegov datum 01.02.2010 može pročitati na isti način u oba smera. Slično je bilo i 10. februara 2001. i 20. februara 2002. a desiće se ponovo 11.02.2011. i 21.02.2012, pre nego što usledi skok od osam godina i ne stigne drugi februar 2020. Zanimljivo je da datumi s ovom osobenošću nisu česti. Ako se pišu na evropski način (dd.mm.gggg) u ovom veku biće ih ukupno 29 i svi se javljaju u februaru. Poslednji će biti 29. februara 2092. – jer je to prestupna godina. Ukoliko se koristi američko zapisivanje (mm.dd.gggg) ovakvih datuma biće svega 12 i svi su uvek drugog dana u mesecu. Amerikanci su prvi palindromski datum u ovom veku imali drugog oktobra 2001, a drugi pre oko mesec dana – drugog januara 2010. Poslednji će biti drugog septembra 2090.
I sad mi ne da djavo mira i moram da napravim jednu perl skriptu koja ce mi odstampati sve moguce palindrome u ovom veku... Jednom napravljen BackBone ove skripte bi se mogao koristiti na razne nacine - za iskopavanje raznih zanimljivih datuma, ne samo ovih palindroma, pa ako neko ima neki predlog moze da predlozi...
Ali ja ne razumem datum ko datum kakvog to uticaja ima? Ako nema to uticaja na bilo sta ralno i materjalno, a mislim da nema, zasto bi to neko uopste i radio????
Zato sto je jako retko pa je samim tim i interesantno.