Nema veze sa astronomijom, zato je u podrumu ali me interesuje vase misljenje o ovome. Na internetu se pojavio klip koji je sokirao svet: interesantan glech u filmu Charlie Chaplin-a snimljenom 1928 godine u kadru se pojavljuje zena koja tandrce na mobilni. Pogledajte pa prosudite:
http://www.youtube.com/watch?v=TiIrpEMbQ2M
Spekulise se da je u pitanju putnik kroz vreme kao Dr Who :D :D :D
Ja spekulisem da je u pitanju jedan od ovih:
(https://forum.astronomija.org.rs/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.roger-russell.com%2Fsonopg%2Fsoha40a.jpg&hash=75ffbaaae33ed60e290d3875e0bcff69841d5681)
Da, iz SIEMENS-a je takodje doslo saopstenje da moguce da je u pitanju njihov hearing aid device iz 1928 :D
Definitivno nije putnik kroz vreme jer nema metlu.
Ali da ima metlu eee......
Uh stvarno izgleda kao mob,predpostavljam da priča sa Teslom, ali zna se ko ovde zna tačne odgovore ;)
Kakvi ste vi politicari... Pitao sam vas za vase misljenje o ovome, zelim konkretne odgovore, sta vi mislite sta li bi moglo biti?
Teslin pronalazak :)
Mislim da nije u pitanju mobilni telefon. Ako nema predajnika mobilne telefonije onda nema logike da ona može da koristi mobilni telefon tj. da ostvari bilo kakvu vezu.
CitatAko nema predajnika mobilne telefonije onda nema logike da ona može da koristi mobilni telefon tj. da ostvari bilo kakvu vezu.
Ako je putnik kroz vreme i ako se koristi kompaktifakcija vremenskog rascepa kroz Kalabi-Jauovi zakrivljeni 11 dimenzionalni entitet u blizini ne vidim razlog da elektro-magnetni signal nece doci do korisnika ako si u 064 mrezi narocito posle obrade u adobe after shave efekt-u. Mada sumnjam da bi orion fiksna radila jer ona ima problema i u ovdašnjem kontinuumu!
http://en.wikipedia.org/wiki/Conformal_anomaly
;D ;D ;D
...oću taj Orion.
Ma čovek sluša tranzistor.
Satelitski mob :P
Mobilna telefonija, kakvu mi poznajemo danas, predstavlja jednu od vidova digitalnih telekomunikacija.
Njenu teoretsku osnovu je postavio ruski inženjer Kotelnjikov 1933 godine objavivši čuvenu Teoremu o odabiranju koja je u stvari diskretizacija analognog signala. Zatim je sledila revolucija u elektronici i uvođenje u upotrebu monolitnih poluprovodnika tokom 50-tih godina prošlog veka. Revolucionarna Fon Nojmanova arhitektura računarskog sistema je zadala pravac razvoju modernog računara a minijaturizacija i enormno usložnjavanje integrisanih kola dovela do pojave njegovog visočanstva mikroprocesora. 70-tih i 80-tih godina telekomunikacije i računarstvo su se ovenčale kroz razvoj računarskih mreža praktično spajajući ceo svet u jedan ogromni računar. Kao rezultat, dobili smo i moćne digitalne telekomunikacione sisteme i među njima GSM, odnosno, standardnu mobilnu telefoniju.
Kao i u slučaju televizije, tako stoji i za mobilnu telefoniju: nastala je kao rezultat rada velikog broja stručnjaka u oblasti elektronike, telekomunikacija i računarstva.
Ako je za utehu, a u vezi ovog video klipa, 1928. godine je objavljena Nikvist-Šenonova teorema odabiranja a do koje je Kotelnjikov došao nezavisno nešto kasnije.
Odlično Laci :) Puno bi nam pomogao sa podacima o prvom Tranzistorskom Radio aparatu jer ne mogu da se setim kada su počeli da prave male BATERIJE ???
Citat: Kizza poslato Novembar 11, 2010, 10:32:10 POSLE PODNE
Puno bi nam pomogao sa podacima o prvom Tranzistorskom Radio aparatu
Prvi je bio (bar po net-u) Regency TR-1 1954.godine
http://www.regencytr1.com/
Bio sam ubeđen da su to prvo uradili Japanci ???
Lep tranzistor!
pitanje: cime se napaja portejbl-katodna cev? Cime se zagreva trioda? Kakve su baterije bile u upotrebi 1928?