Pozdrav ljudi, obavestavam vas da je pocela organizacija ovogodisnjeg AK "Pod zvezdama" tako da spremite se i nadam se da se vidimo na kampu.
vise informacija na linku ispod
Astronomski kamp "Pod zvezdama" (https://www.astronomija.org.rs/posmatranja/18744-astronomski-kamp-pod-zvezdama-2026)
Nema informacija koje su bitne za starije ljude. Kako je organizovan život u kampu, toaleti, voda, struja,... Bilo je vrlo loših iskustava, kada su za oko dvesta do trista ljudi bila u funkciji dva toaleta (po jedan muški i ženski). To je više nego problematično, upotrebite matematiku :). Znam da su sredstva uvek bila problem, ali može se tražiti da se unapred plati, ne 1000rsd već 3-4000 i time obezbediti uslove, a to bi smanjilo broj onih koji ne dolaze zbog astronomije, već na jeftin interesantan kamp. Možda je to cnačin regrutacije mladih, ali je cena gubitak starijih.
Mi stariji znamo kako, nadji orah i resio si problem :)
Mi iz srbije za to koristimo šljivu, a njih na Fruškoj gori nema... Tako se spaja "lepo i korisno", pod korisno mislim da se đubri šljiva, a lepo... pa za onoga ko je trpeo jeste lepo, za ostale, manje. Bez šale, Fruška gora je puna naroda i nije red da se baš astronomi i nazovi astronomi (recimo ja) postave u jako loše sanitarne uslove. Kako rekoh, ili ograničenje broja ljudi, ili povećanje broja toaleta, ili i jedno i drugo. Ako treba platiti više i dobiti više, mislim da bi većina bila za to. Ili grešim?
Ne sekirajte se, obezbeđena su četiri čista mobilna toaleta u hladovinu, neće biti gužve.
Što se tuševa tiče, biće tuš-šator kabine.
Kamp je namenjen promociji astronomije i mora se udovoljiti svima, koliko je to moguće.
Nije moguće tražiti previše novaca za učestvovanje jer bi onda veoma mali broj ljudi došao, a taj novac ne bi pokrio ni jedan toalet.
Uslovi su solidni. Na kampu se kampuje pa su i uslovi kamperski.
Dodao bih da je u blizini Letenke, na 5 min voznje, manastir Besenevo. U tom mestu oko manastira, Besenovacki Prnjavor, ima smestaja za iznajmiti. To je bas blizu, tako da eto i to pomenemo, mozda nekome odgovara.
Za nekoga ko dolazi iz nekog daljeg mesta ili je stariji, to je mozda korektna opcija, da covek ima normalan krevet i toalet, da se moze istusirati. Spavati 2 dana na kamperskim krevetima na naduvavanje je avantura za omladinu, nas starije ce to popricno kostati 🙂
Kad budemo imali "astronomski" budžet(he he), imaćemo, hotele, sve i svašta a za sada, ovo su mogućnosti kampa.
Zna li se da li će i kada biti istaknut plan i program kampa?
Krajem nedelje ćemo (nadam se) znati finalni plan i program.
Dok potvrdimo sa svim ljudima da dolaze.
"Dodao bih da je u blizini Letenke, na 5 min voznje, manastir Besenevo. U tom mestu oko manastira, Besenovacki Prnjavor, ima smestaja za iznajmiti. To je bas blizu, tako da eto i to pomenemo, mozda nekome odgovara."
Hvala, ovo je korisna informacija.
Bilo je još objava vezanih za kamp, samo što moram da priznam, malo sam zapostavio forum i nisam ih objavljivao u ovoj temi.
A uskoro će ih biti još kako se kamp približava.
Slobodno zapratite na Facebook-u ili na Instagram-u profil AkPodZvezdama gde se sve redovno deli i ažurira.
Nisam postavljao članke na forum, jer sam zaboravio iskreno, ali svako koga zanima moze da zaparati na Instagramu profil akpodzvezdama ili na Facebook-u da doda Astronomski kamp Pod Zvezdama gde češće objavljujemo vesti o desavanjima vezanim za sam kamp
U sekciji posmatranja na Astronomskom magazinu možete pronać poslednja tri
https://www.astronomija.org.rs/posmatranja (https://www.astronomija.org.rs/posmatranja)
Program kampa biće objavljen u narednim danima.