• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Buffy-NLO ili ne znam sta?

Started by Kizza, July 12, 2007, 08:42:45 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

burga

Inače, prve zastave koje su se "zaviorile" na Mesecu su zastave SSSRa, neka od Luna je okitila Mesec sovjetskim zastavicama uoče nastupajuće nove godine.

Kizza

To je bas lepo ali ne objasnjava zasto nas Buffy nadgleda.Ne bi me cudilo da u istoj orbiti  ima jos nekoliko :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

burga

Pa pokusavam da ti objasnim da nas ne nadgleda, da mozda do sada nije napravila nijedan jedini pun obrt po kruznoj orbiti, a sto smo dalje od Sunca to ima vise tela sa vecim nagibom orbite (uostalom, ni Plutonovih 17 stepeni nije malo).

A kad smo kod nadgledanja i SF literature, mene ovo najvise podseca na one koji nas posmatraju sa 10. planete ali ne znaju zasto ni ko su oni uopste, u Autostoperskom vodicu. :D

Toma B

Quote from: Kizza on July 13, 2007, 08:18:43 pm
Tomo B -zanima me tvoje misljenje ili objasnjenje kako je moguce da orbita bude kruzna ???

Pre nego sto odgovorim na konkretno pitanje, zelim da kazem da bi i ja licno voleo da astronomi u potrazi za asteroidima pronadju ~800 kilometarski kosmicki brod druge civilizacije parkiran u veoma nagnutoj a istovremeno savrseno kruznoj orbiti oko Sunca...pa da onda odemo do njega prvim "Spejs Satlom" i pronadjumo hangar svemirskih brodova ili nesto slicno.

Ali nazalost to se verovatno nece dogoditi...ne tako lako i ne tako brzo ( a i svemirski brod od ~800 km je malo PUNO :-) ) .

Poceo si topik sa pretpostavkom da se Buffy nalazi u savrseno kruznoj orbiti oko Sunca i da je u odnosu na ravan ekliptiike nagnut 90o stepeni...
U prethodnom postu sam rekao da nagib nije NI BLIZU 90o nego otprilike pola od toga a sada moram da te razocaram i u vezi KRUZNE ORBITE.
Dakle moje misljenje ili objasnjenje kako je moguce da orbita bude kruzna jeste sledece:
ORBITA NIJE KRUZNA.

Ekscentricitet orbite Buffy-ja je 0,083.
Pre nego sto pomislis da je ovo zanemarljivo mala ekscentricnost pogledaj kolika je ista za neka tela za koja znamo da nisu svemirski brodovi. ( Navescu samo neke primere...)
Venera -   0,007
Zemlja -   0,017
Neptun -   0,009

Izvini ako sam ti unistio san o putovanju na svemirski brod vanzemaljaca....

Dušan

A i posto joj je period revolucije, ako i moze tako da se nazove, dosta veliki, za tri godine pracenja kretanja mi mozemo da odredimo samo mali deo njene orbite. Mozda taj mali deo ukazuje i na krug, ali i na hiperbolu... Da li ovako nesto moze da se desi?

Kizza

Pa nisam Ja kriv,nego ovi svetski mocnici ;D!Bas mi je probudila mastu.Ima jos nepoznatih objekata ???!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Quote from: Kizza on July 15, 2007, 09:15:22 am
Ima jos nepoznatih objekata ???!


Da naravno ...evo probaj ovo zaguglati..."90377 Sedna"

sale11472

July 16, 2007, 11:48:51 am #22 Last Edit: July 16, 2007, 12:04:21 pm by sale11472
Ili npr "kuiper belt"  ili jos bolje "oort cloud"  ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Ma vise ne verujem u vesti na AM u a narocito ne Mariu Trumpicu ;D!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Ne razumem ; kakve on ima veze sa ovim? ???

Kizza

Pa ovu vest sam prvo procitao na AM.Naci cu ti gde samo malo kasnije :)
Posted on: Jul 16, 2007, 12:55:42 pm
..../suncsist/telo/2004XR190/buffy.htm
Ne znam sta je onda cudno oko Buffija ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?