• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

mobilni planetarijum

Started by Obersturmfuehrer, July 12, 2007, 12:59:17 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Obersturmfuehrer

ima li neko predlog za ovakvu Java aplikaciju za mobilne telefone?
znaci, imam na umu nesto jednostavno, polozaj planeta, zvezda do 4-6m, podaci o izlasku i zalasku objekata, a ne bi bilo lose i da je free program....


sale11472

Zlatno pravilo ako je o astronomij prvo trazi na astronomija.co.rs pa onda na googlu ;D

npr. ovaj http://www.astronomija.co.rs/softver/Mobile_StarChart/Mobile_StarChart.htm Bobo ga je nahvalio, ja sam licno zadovoljan, mada ima problema sa preciznim polozajem planeta, mada je i moj sat na telefonu podesen prema "cudnom" etalonu (onom pokome mi racunaju radne sate ::) )
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Obersturmfuehrer

svasta od mene, pa citao sam taj clanak u AM, i potpuno zaboravio...
nasao sam ga i radi sasvim ok...male razlike u polozaju planeta (uporedjivao sam ga sa Stellariumom) mi nisu toliko znacajne za osmatranje golim okom i dvogledom...

sale11472

Pazi malo sam se lose izrazio naime nije to toliko pitanje polozaja koliko mu malo vreme bezi (a i pomenuh da moj sat na telefonu iz sasvim desetih razloga bas i nije namesten po etalonu) ali ja na njemu ionako gledam gde je planeta u odnosu na okolne zvezde pa mi je to pomoglo da npr u dvogledu vidim Uran i Neptun (jedva ali vidim ;D)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Obersturmfuehrer

ma kul, cini mi se da sam razumeo, a i ako nisam, nema veze, posto meni "radi poso" :)
jedino sto mi ne radi ona opcija za nonstop ukljucen displej, ali to je do mog telefona....

sale11472

Sta da ti kazem, promeni telefon ;D
Neki sa displejom od 640x480 bi bio prava stvar ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Obersturmfuehrer

malo sam se zezao sa ovim veceras....
vrlo lepo, kada se telefon postavi "na nebo", skroz ok docarava prizor, i bez problema se nalaze zvezda i saszvedja (gledano iz jednog mracnog dela novog beograda)
videcemo kako ce da se pokaze u uslovima totalnog mraka, kad posetim neke planine....

sale11472

Uff mislim da je malo presvetao za neki jaci mrak, mozda bi bilo bolje napravis planisferu za planinu (ako je vec kojim slucajem nemas) sa druge strane na planisferi nemas polozaje planeta  :-\
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Obersturmfuehrer

nemam pojma, videcu kako se ponasa onaj "crveni" mod u mraku...racunam da nece biti problem

sale11472

Ma crveni mod je OK samo ti u isto vreme i tastatura svetli a cisto sumnjam da imas crvene diode :( Mozda kad mi istekne garancija pa napadnem moj telefon lemilicom ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D