• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

IZASAO NOVI "M111" - broj 12

Started by marino, July 03, 2008, 08:51:52 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

Predstavljen je novi, dvanaesti po redu, broj prvog Hrvatskog elektroničkog časopisa iz astronomije "M111" kojeg izdaje Astronomska udruga Vidulini.
Časopis formata A4 izlazi već punih pet godina, redovno donoseći članke o aktualnim temama iz astronomije i astronautike. Časopis je moguće u cijelosti skinuti na računalo s web stranica www.m-111.org , kao PDF dokument. Ovaj broj ima 61. bogato ilustriranu stranicu koje zauzimaju 5.9Mb memorije. Tema broja su promijenjive zvijezde, a pored nje tu su zanimljivi naslovi u rubrici; Astronovosti, te članci o Međunarodnoj godini astronomije 2009., Hrašćanskom meteoritu, Kontaktu Pazinskih učenika i radioamatera s Međunarodnom svemirskom postajom, otkriću nove promjenjive zvijezde iz AUV i mnogi drugi.
Autori članaka su astronomi-neprofesionalci kako iz Hrvatske tako i iz nekoliko drugih zemalja. Svi tekstovi su obimno ilustrirani.
Glavni i odgovorni urednik časopisa "M111" je Marino Tumpić, tehnička urednica Marcela Rasonja, prof., a u uredništvu su Neven Udovičić te Oriana Rakovac, prof.
Časopis izlazi tri puta godišnje, a tijekom ljeta 2008. godine planira se i poseban, izvanredni broj časopisa - elektroničko reizdanje popularne knjige o astrognoziji "Zvjezdane staze", čiji je autor nekadašnji upravitelj opservatorije "Čolina Kapa" (srušene za vrijeme rata u Bosni) smještene na Trebeviću, nedaleko Sarajeva.
"M111" najopsežniji je Hrvatski astronomski časopis, kako po broju stranica tako i po broju priloga koje objavljuje. Časopis je otvoren za suradnju i objavljivanje priloga. Vaše članke, prijedloge, kriitike i sugestije možete poslati na e-mail adresu uredništva; urednik@m-111.org .

m

PS ima danijelova recenzija na
http://www.zvjezdarnica.com/?akcija=dnm&id=419

Vidulini Observatory

mravic

Hvala za informaciju, a sad jedan OT. Mozes li nekako dovesti Gregora na Letenku? Vec kad dolazite povedete i njega :).
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Ako treba imam ja viška kanapa od prošle godine pošto su se neki ipak privoleli i bez takvog poziva doći ;D ;D ;D

Nego opet mi nešto škripi sajt tj ne mogu da ga otvorim ??? moguće da je zato što sam na poslu videću kako će biti kad dođem kući ...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

marino

Quote from: mravic on July 03, 2008, 04:04:41 pm
... OT. Mozes li nekako dovesti Gregora na Letenku? Vec kad dolazite povedete i njega :).


upravo se dogovaramo oko toga sto cemo i kako...
m
Vidulini Observatory

mravic

Dogovorite odmah i prezentaciju o dvojnim zvezdama :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

marino

Quote from: mravic on July 03, 2008, 05:15:10 pm
Dogovorite odmah i prezentaciju o dvojnim zvezdama :)


bude i prezentacija projekta www.vinastronomija.com ali mimo sluzbenog programa letenke :)
m
Vidulini Observatory

Pavdu

E, ovo mi se sviđa... Podržavam u potpunosti.  :)
Argue for your limitations, and sure enough they're yours. (Richard Bach)