• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Posmatrali potpuno pomracenje sunca?

Started by Sich, March 31, 2005, 02:12:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Pa da vidimo ko ce skrivao po podrumima i iza spustenih roletni, a ko je bio hrabar pa jos i putovao na sever.

Mozda je neko bio hrabar i 1961. god?

Ili je pratio senku po celom globusu?


Evo ja sam totalitet posmatrao iz Horgosa, to je bilo jako dobro, neopisivo.

A vec se spremam za Tursku 2006.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

NeLeO

 ja gledo ovo poslednje,uzo lupu namontiro iznad crnog papira i gledo.
-Bilo mi dobro kad su petlovi poceli da kukuricu dok je sunce bilo najvise zaklonjeno.
-e da i osetila se promena temperature,inace sam posmatrao iz bg-a.

Dule_smor

 Jebiga, ne da nisam isao na sever, nego sam bio u crnoj gori na moru...znaci bruka:)...ali moj cale je bio hrabar '61:).

Sich

 E znaci dule  ti jos bezis od pomracenja i to 500 km :) da smo neka bogatija zemlja ti bi verovatno pobegao u juznoafricku republiku tog dana :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Inica

 Da samo znate kakveee sam batine dobila kad me nije bilo na spavanje tog popodneva... :D ...
A sta sam radila? Ostala sam na plazi, i zajedno sa jednom grupicom posmatrala tu malu sjenkicu sa plaze...(naravno, sa naocalkama)
Ali ljudi... vise je bilo ljudi vani kada je Hanibal pustosio sve pred sobom, nego tog dana...

E, jel neko voljan da mi pozajmi jedno 2-3 hiljade(eura), bih i ja malo kod nasih Osmanlija :P  

Sich

 Ma sta ce ti tolko evara, lepo se spakujes na pa auto-stopom do turske
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Inica

 Ocu brale ako ces jos i ti sa mnom :D  

Djorvoz

 Izgleda da će pre ponovo Turska doći ovde.

Sich

 Di bre, pa ja mislim da smo mi poceli da opsedamo tursku. leti se na svakom koraku u turskoj cuje i vidi 'srbija do tokija'
to pricaju sto nasi sto turci trgovci :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

TenMonGaKuSha

 Off topic:
Turska je vec ovde. Ili bolje reci Iran... Pogledajte
iranske reci u srpskom

Dule_smor

QUOTE (Sich @ 31. Mar. 2005., 14:00)
E znaci dule  ti jos bezis od pomracenja i to 500 km :) da smo neka bogatija zemlja ti bi verovatno pobegao u juznoafricku republiku tog dana :)
[/quote]

ma hteo sam na maldive, ali me je mrzelo:)

Miranda

QUOTE (Sich @ 1. Apr. 2005., 00:12)
Di bre, pa ja mislim da smo mi poceli da opsedamo tursku. leti se na svakom koraku u turskoj cuje i vidi 'srbija do tokija'
to pricaju sto nasi sto turci trgovci :) [/quote]
Ovo je tacno...hehehe

Gugi

 CAO STE!!!  :D

Pazite ovu foru:
kada je bilo totalno pomracenje Sunca 1999., bio sam u svom rodnom gradu Subotici odakle se normalno vidjela potpuna pomracina. Kada je Mjesecev disk potpuno prekrio Sunce, scepao sam dvogled 10X50 i bacio pogled na Sunce. Normalno, nikad ne gledam u Sunce, no sad je bilo PREKRIVENO! Nisam imao razloga za strah!

Znate li sto sam vidio? Vidio sam PROMINECIJU (kaze se jos i PROTUBERANICA? To sam jos u djetinjstvu naucio). E sad ne znam jednu ili vise, ali fino se vidio taj mali oblak Suncevog plina-PROMINENCIJA. Buljio sam kao cudak u taj prizor, ali nije dugo potrajao. Nakon 30-50 sekundi, morao sam prestati jer Sunce je pocelo otkrivati svoj sjajni disk.

Drugu foru je moj tat dozivio negdje sezdesetih godina. I onda je bila pomracina Sunca. Kad je bila na vrhuncu, zivotinje (kokoske...) posle su na spavanje. Razumijete? LIJEPO SU OTISLE PAJKITI JER SE HVATA MRAK!    :lol:   :lol:   :lol:

Usput budi receno, ima li netko informaciju kada ce se opet iz nasih krajeva vidjeti potpuna pomracina Sunca?

Saljem sliku jedne prominecije (nasao na internetu). Otprilike tako nesto sam vidio.

POZDRAV!!!  B)