• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astro kalkulator

Started by Obersturmfuehrer, October 25, 2009, 02:47:49 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Obersturmfuehrer

Razmisljam se da napravim programcic koji ce raditi na Windows i na Symbian (mozda uleti i Java) platformama, a koji ce racunati - svasta.
Dakle....faze Meseca,  pomracenja, efemeride raznih objekata, i uopste tako neke stvarcice....

Program pravim za sebe, i radi svog zadovoljstva, ali me ipak zanima sta bi ste vi zeleli da vidite u tom programu, i da li bi uopste obratili paznju na tako nesto da ga vidite negde online.

Yagodinac

Eh, kad se setim mojih polomotina u bejziku od pre 20 godina... a imale su po 1000 programskih linija!
Samo nastavi, osećaj kreacije je najmoćniji - svejedno šta kalkulator bude radio.
I postavi link.

sale11472

Quote from: Stribog on October 25, 2009, 02:47:49 am

ali me ipak zanima sta bi ste vi zeleli da vidite u tom programu,


GPL licencu ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

stameni

Quote from: sale11472 on October 25, 2009, 10:14:25 am
Quote from: Stribog on October 25, 2009, 02:47:49 am

ali me ipak zanima sta bi ste vi zeleli da vidite u tom programu,


GPL licencu ;D


... i, ako je moguće, čćđšž slova :)

BTW, malo je van astronomskih diskusija, ali me zanima koje razvojne alate imaš nameru da koristiš?

Obersturmfuehrer

Za Windows Visual Studio i C++, a za Symbian Carbide.c++.

bear

Ako razmisljas o symbianu, pogledaj Qt framework, on ujedinjuje razvoj na desktopu i Symbian platformama, cisto da ne dupliras svoj rad.

PS. I da se pridruzim Saletu - GPL. Jednostavno ne mogu da opisem frustraciju koju imam jer source za razne freeware alate nije dostupan (registax, dslrfocus, HNS i slicni).

Sasa

neko preračunavanje iz jedne u drugu mrenu 1. Preračunavanje stepena u decimale, sabiranje i oduzimanje vremena...