• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Observatorium

Started by hori58, June 28, 2011, 02:32:05 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hori58

Sta se sve moze napraviti od kokosinjca.

Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Sinisa

Kako gledaš niske objekte? XD
150/750 EQ3

hori58

Gledam ono sto vidim.Ovako izgleda iznutra:.Nije jos kompletno,fali par ploca stiropora,malo farbe itd

Yagodinac

Bravo! Ovo će izgleda biti odlično za astrofotografiju... Čvrst stub i zaštita od vetra su dovoljni za mnogo bolje rezultate.
Gde je ovo? Jel LP problem?

Ljubo

Svaka cast, izgleda optimisticno!
Moze koji podatak o montazi...?

hori58

Ja sam je napravio,pogon steper motori iz printera,kontroler Picgoto++ sopstvene izrade softver Picgoto preko Ascoma.

Yagodinac

Po PS-u... Kako idu korekcije praćenja? Vidim imaš dva teleskopa, jedan sigurno ide za korigovanje.

CyberianIce

Ovako sam ja oduvek zamisljao da napravim svoju observatoriju. Sto vise "uradi sam", sto manje gotovih resenja... Iznenadjen sam da neko uopste ovde zna da poveze step motor iz printera na kontroler, svaka cast na improvizaciji.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

danicic_predrag

reci gde se nelazi.. ne moras da brines necemo dolaziti u nocne posete da se uvucemo i igramo dok ti spavas ČD

Inace svaka cast majstore...

gilecais

Ljudi gde vam je moc zapazanja i kapiranje.Sve se nalazi na fotografiji M-51.Covek je iz Temerina i zove se Horvath J. (najverovatnije Jozef) i najverovatnije je rodjen 1958 godine.Da zakljucim on mi je neki komsija posto sam ja iz Backog Gradista udaljenog 18 km.od Temerina.Veliki pozdrav od Gileta. :)

Miro

Bravo hori58, apsolutni si hit na ovim prostorima :)
Pa ko još radi zvjezdarnicu danas u ova vremena, svaka čast ;)

hori58

Jovica Horvath.Hvala na pozitivnim vibracijama.

Ljubo

Naravno da je za svaku pohvalu!!

Quotepogon steper motori iz printera,kontroler Picgoto++ sopstvene izrade softver Picgoto


E sad, ostaje da nam prikaz ove montaze i Picgoto++ i njihovih mogucnosti slozis u jedan clanak koji ce se objaviti u Astronomskom Magazinu (nadajmo se).

Drugo, kako radi pracenje, koliki je PE ?

Yagodinac

Da dodam samo:
Ljubu i mene sigurno najviše interesuju detalji oko montaže, ali možda u članak uguraš i pojedinosti oko izgradnje same kupole? Mislim da bi većini sa manje astrofoto aspiracija i te informacije bile interesantne.
Inače, još jednom da pohvalim ovoliki trud oko svih detalja... Vidi se da si dosta vremena proveo a to se posebno ceni.