• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

M 13

Started by dodabgd, July 18, 2011, 07:20:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dodabgd

Napokon sam resio da se i ja pojavim na forumu, a i da se predstavim...
Rodoljub, a nadimak kao i sto se vidi u potpisu.

M13 ljubimica!!!!
Ova fotografija je snimljena tacno pre 13 meseci u SCG  Boki Kotorskoj u blizini mesta Radovici. sadrzi 15 lajtova od 240s,@ ISO800+dark+offset+flat
Oprema:
teleskop: Newton SkyWatcher 200/1000 bez MPCC
kamera: Canon 400d nemodifikovan
pracenje: Orion Starshooter, SkyWatcher 80/400
montaza: HEQ5 pro
Obrada fotografije: Iris, PS_CS3, Astro Tools


Uploaded with ImageShack.us


dodabgd

Evo jos jedne 13_ce fotografija je snimljena krajem juna u SCG  Boki Kotorskoj u blizini mesta Radovici. sadrzi 20 lajtova od 300s,@ ISO800+dark+offset+flat
Oprema:
teleskop: Newton SkyWatcher 200/1000 + Baader MPCC
kamera: Canon 400d modifikovan
pracenje: Orion Starshooter, SkyWatcher 80/400
montaza: HEQ5 pro
ps.
predhodna fotografija 13_ce koja je postavljena obradu je radio Milan G. i postavio je prosle godine na forumu zvijezdarnice Zagrebacke gde je dobila odlicne komentare!!!!, a imajuci u vidu da je radjena bez korektora i nemodifikovane kamere...


Uploaded with ImageShack.us

Danijel

Quote from: dodabgd on July 18, 2011, 07:33:14 pm
...predhodna fotografija 13_ce koja je postavljena obradu je radio Milan G. i postavio je prosle godine na forumu zvijezdarnice Zagrebacke gde je dobila odlicne komentare!!!!, a imajuci u vidu da je radjena bez korektora i nemodifikovane kamere...



Ako si mislio na www.zvjezdarnica.com ta stranica nema nikakve veze sa stranicom zagrebačke zvjezdarnice ;)

Inače, fotka ti je prekrasna 8)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

kruska

vidjao sam ja davno ovakve tvoje slike Dodabgd nego nisi hteo da se hvalis.
sa ovim mozes i na apod .astrofotography of the day, jedna takva i bese na apod
http://apod.nasa.gov/apod/image/0705/m13_tvdavis.jpg
pa prosudite sami, doda sredio si ga svetski

Yagodinac

Baš dobro! I welcome...  ;D
I interesantno je da 200/1000 (a i ja sam to primetio) daje nekako ravnije polje i bolje zvezde od 150/750. Ove fotke su za svaku pohvalu  :)

dodabgd

Hvala, Jagodinac !
Ima ih jos, ali da ne bude sad evo ga ,,popismanio,, se,....
M27, M33, NGC6960, M31, M45, sve bolja od bolje, ma ima ih.
Pocetkom avgusta ako ne bude bure ili oblaka, isfotografisacu cu se samo tako da ce biti materilala na pretek!!!
pozdrava.

Predrag

Uh, strašno dobar M13!!!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Miro

Fotka je stvarno fantastična :D
Izgleda da je u radovićima stvarno dobar mrak ;)

kocha

Predobro............

Jaro

Odlicne su ti fotke, bravo

spadej

Quote from: Miro on July 19, 2011, 12:27:15 pm
Fotka je stvarno fantastična :D
Izgleda da je u radovićima stvarno dobar mrak ;)


Izgleda da je u manjim mestima pored mora prilicno dobar mrak. Pre 10-ak dana sam bio u Canju. Negde posle ponoci, i pored ogromnog LP-a, ucinilo mi se da vidim neke "fleke" na (jugozapadnom) nebu iznad mora. Kad su mi se oci malo privikle, jasno sam video nekoliko grupa zvezda i nesto sto lici na paucinu. Sreca, ponesoh dvogled. Nasao sam cak 6 M-ova u jednom potezu, bez ikakvog truda. Jednostavno su bili tu, pred ocima.
Cim sam dosao kuci probao sam da ih ponovo nadjem. Golim okom nema sanse. Sa dvogledom sam nasao svih 6 ali jedva, uz ogromne muke. Lokalni LP, a i onaj malo dalji, bukvalno ubija nebo nad horiznontom.

CyberianIce

Welcome Aboard! Fotke su uber, ovoga bi se i HST postideo...
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

lajosk

Odlično Rodoljube očekujemo i ostale slike... :o

Miro

Quote from: spadej on July 19, 2011, 03:57:47 pm
Quote from: Miro on July 19, 2011, 12:27:15 pm
Fotka je stvarno fantastična :D
Izgleda da je u radovićima stvarno dobar mrak ;)


Izgleda da je u manjim mestima pored mora prilicno dobar mrak. Pre 10-ak dana sam bio u Canju. Negde posle ponoci, i pored ogromnog LP-a, ucinilo mi se da vidim neke "fleke" na (jugozapadnom) nebu iznad mora. Kad su mi se oci malo privikle, jasno sam video nekoliko grupa zvezda i nesto sto lici na paucinu. Sreca, ponesoh dvogled. Nasao sam cak 6 M-ova u jednom potezu, bez ikakvog truda. Jednostavno su bili tu, pred ocima.
Cim sam dosao kuci probao sam da ih ponovo nadjem. Golim okom nema sanse. Sa dvogledom sam nasao svih 6 ali jedva, uz ogromne muke. Lokalni LP, a i onaj malo dalji, bukvalno ubija nebo nad horiznontom.


Prednost mjesta uz more je što je nama interesantan južni dio neba zbog mora oslobođen svjetlosnog onečišćenja.
Otok Lastovo je proglašeno najtamnijim mjestom u Europi, iako smatram da Crna Gora i BiH imaju stvarno dobrih lokacija.

Darchy

Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D