• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kupujem dob SW 200/1200

Started by johnny984, August 31, 2013, 05:47:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny984

Kupio bih polovni, dobro očuvani SW dob 200/1200, pa ako ima neka dobra duša da želi da pređe na nešto drugo, ili ima neki predlog gde naći takav teleskop, neka javi  :). Može i 250-ica, ali naravno, sve zavisi od cene. Unapred hvala!
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein


johnny984

Pa da, tu je 335 eura 200/1200 dob, koji je u teleskop centru oko 420 eura, sa dostavom verovatno oko 440. Ali nemam predstavu koliko bi poštarina iz mađarske mogla da košta + carina tj. porez..... Nisam informisan što se toga tiče, vredi proveriti, ili ako neko ima informaciju....ali ne verujem da bi bilo nešto puno jeftinije, ako je jeftinije. Bilo bi lepo da nađem neki na staro ovde, kako bih ostatak mogao da dam na neku dodatnu opremu koja mi je potrebna. Ali ako ništa od toga ne bude, mislim da je najbolje da uzmem u teleskop centru pa onda polako  :) Hvala na linku u svakom slučaju.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Još neke od opcija koje mi se "nameću" i kupio bih ih jesu polovni:

1. 200/1000 EQ5 SkyWatcher
2. 150/750 SkyWatcher zajedno sa EQ3 montažom, tražiocem itd.

Ponude za ove i teleskope sličnih karakteristika i cenovnog ranga, ili brojeve telefona možete da šaljete na PM, pa ćemo se dogovarati.

Ako ne, u petak uzimam dob 200/1200 u teleskop centru i nadam se vedrim noćima i fantastičnoj kometi ISON  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Aha, nadaj se  ;D
Ma šalim se, uzimaj 200/1200, to je kategorija prilično iznad 150/750.

johnny984

Pa znam da je teško da neko prodaje te teleskope, ali reko možda baš naleti neki slučajno  :). Zato i neću puno da čekam, do kraja nedelje i stiže dob. Ovo je poslednji pokušaj sa kojim bih mogao da razmišljam i o astrofoto u neko dogledno vreme, ali po svemu sudeći čekaće ova 200/1200 cev neko vreme na dobru eq montažu  :), a do onda posmaranje, posmatranje, posmatranje, i možda po neka planeta/mesec/sunce.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein