• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nesto je proslo ispred "Spitzera"?

Started by Kizza, June 01, 2007, 10:05:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Veliki pozdrav za sve ljubitelje astronomije.Zanima me da li neko zna nesto o tome sta je proslo izmedju "Spitzera" dok je posmatrao
udaljenu Galaksiju Milky Way?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Dušan

Quote from: Kizza on June 01, 2007, 10:05:38 pm
Veliki pozdrav za sve ljubitelje astronomije.Zanima me da li neko zna nesto o tome sta je proslo izmedju "Spitzera" dok je posmatrao
udaljenu Galaksiju Milky Way?


Iz koje galaksije je taj "Spitzer" kad mu je Milky Way udaljena?  :D :D :D

Kizza

Spitzer je svemirski teleskop i dok je posmatrao Galaksiju Milky Way neka tamna materija je prosla i zaklonila doticnu Galaksiju.Vise informacija na sajtu www.jpl.nasa.gov
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Dušan

Milky Way (eng. Mlecni Put) je nasa galaksija. Drugacije se naziva Galaksija (sa velikim G), a posto je Kosmos sazdan od mnostva galaksija (zajednicka imenica), koje su grupisane u skupove i superskupove, i praznog prostora (moze se reci), onda izmedju Spitzera i Milky Way-a ne moze da prodje neka materija koja ce zakloniti nasu Galaksiju (ili galaksiju, svejedno)... Moze da prodje ali nece da je zakloni mnogo (jedino ako ne prodje bas blizu Spitzera i ne zakloni njegovu kameru, ali to je njegova kamera).

Ma, kako, ustvari, moze nesto da zakloni galaksiju u kojoj se nalazi teleskop, kad se on u njoj nalazi???

Gde si to procitao (daj link ako ima)?

sashastar

Nemoj zameriti kizzi sto jos nije shvatio osnovne astronomske pojmove.
Kizzo dobrodosao na forum.

Kizza

priznajem da je moj Engleski ocajan a i tu su godine....Pogledajte pa mi ukratko prepricajte mnogo me zanima:
http://www.jpl.nasa.gov/news/features.cfm?feature=1388
P.S.Hvala na pozdravu! :'(
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Dušan

Na brzinu sam pogledao i mislim da se radi o tome kako upotrebiti Spitzer da se lociraju "tela" sastavljena od tamne materije. Pomocu paralakse.

NASA


Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sashastar


astromilke

Quote from: Dušan on June 01, 2007, 10:11:48 pm
Iz koje galaksije je taj "Spitzer" kad mu je Milky Way udaljena?  :D :D :D




:D :o :D :o :D :o

Kako su mu saznali ime???  :D :D :D
SW Newton 76/900
EOS 1200D

buca

QuoteKako su mu saznali ime???



Pa pise na njemu?!!!