• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Tek da se zna

Started by sashastar, October 24, 2007, 11:40:20 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Satl je poleteo

http://www.nasa.gov/images/content/170419main_sts120launch1.jpg

p.s. ni posle 17 casova od poletanja na sajtu nema obavestenja  :'(

sale11472

Aj da citiram i tebe

Pa sto ti ne posaljes obavestenje ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sashastar

Sajt treba na nagovesti lansiranje i poletanje i to na vreme ipak je to Astronomski dogadaj.
Ja sam u proteklih 3 godine stalno obavestavao forum itd.
Tako da to sto si rekao bas i nije na mestu.
Sobzirom kada si se prikljucio forumu i nije ti zameriti.

Ali sada ti nije bitno ipak je uz dobro zakasnjenje to lepo uradeno.


sale11472

De, de, al smo osetljivi :o nema potrebe za nervozom.
Uostalom nešto slično sam se i ja pitao o SOFIA pa sam dobio manje vise slican odgovor ;)
Uostalom posle višegodišnjeg iskustva na Forumu vreme je da počneš da pišeš i na sajtu ;) Ja eto planiram da za godinu dve napišem nešto za sajt, valjda ću dotle nešto zanimljivo naučiti  ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

AshPiranha

Bah, ja sajt retko otvaram.
RSS + forum vlada.
Java na sajtu izuzetno nervira.

sashastar

Svemirski brod Diskaveri pristao je na međunarodnu svemirsku stanicu, gde će se njegova posada pripremati za najizazovniji proces popravke koji je ikad preduzet u pojedinačnoj misiji.

Pod upravljačkom palicom komandanta Pamele Melroj, Diskaveri je aterirao na svemirsku stanicu pošto se okrenuo naopako, kako bi inženjerima bilo omogućeno da ispitaju podnožje broda, ne bi li utvrdili da nije došlo do oštećenja prilikom sletanja.

Ovo ateriranje predstavlja istorijsko spajanje dva svemirska giganta i to pod upravom dve žene. Zapovednica svemirske stanice Pegi Vajtson je prva žena komandir na jednoj svemirskoj stanici.

RTS

Sasa

Jesam li dobro shvatio, mislita na Astronomski magazin mozda? Pa tu ima ono sto neko posalje. Ja sam sada potpuno preokupiran s Astronomijom i jedva stizem da ubacim ono sto neko posalje. A o Diskaveriju je poslao Marion clanak i on je objavljen.

sashastar

Ovo je druga i verovatno posednja misija šatla pod komandom žene, jer je planirano da se šatl zauvek prizemlji 2010. Komandant šatla Pamela Melroj je učestvovala u 2 prethodne misije. Prilikom dolaska u svemirsku stanicu, Melroj i posadu je pozdravila Pegi Vitson, prva žena komandant Međunarodne svemirske stanice.

«Mislim da smo i Pam i ja srećne zbog ove slučajnosti. S obzirom da smo jednom već letele zajedno, ovo je izuzetan momenat,» kaže Pegi Vitson.

Discovery donosi u svemirsku stanicu modul nazvan Harmony, odnosno cilindar dužine preko 7 metara na koji će moći da se prikače evropski i japanski laboratorijski moduli. Tokom naredne 2 nedelje, biće potrebno 5 šetnji svemirom kako bi se uspešno postavio modul Harmony.

VoA