• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predlog

Started by cola, January 06, 2010, 05:56:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

Quote from: CyberianIce on January 12, 2010, 08:07:55 pm
Jagodinac, opet si poceo da 'ijes vnago, ajde mani se komentara na moje postove.


CyberianIce, drago nam je što si s nama i što si aktivan na forumu. Moram ti međutim skrenuti pažnju da smo ovde svi prijatelji, da se ponekad viđamo na nekom astronomskom okupljanju i da je naš običaj da se jedan drugom obraćamo kulturno i svakako bez komentara koji mogu nekog da uvrede. Postoji velik broj foruma na kojima možeš do mile volje nekog da vređaš, omalovažavaš, psuješ itd. itd. Ovaj forum nije takav.

Ljubo

@CyberianIce

Vidi se da te oprema i posmatranja zanimaju i da imaš odredjena solidna iskustva sa njima. Ali brate, šta ti vrijede ta iskustva ako nemaš sa kime da ih podijeliš?
E, zato ima ovaj forum, pa ima Letenka, pa imaju razna predavanja na planetarijumu i slično... I fino ti dodješ tamo - kad ono Yagodinac ili bilo ko odavde ( i sam si napisao da bi rado došao na MM). Pa zar nije bolje onda da se fino u prijateljskom tonu ophodimo jedni prema drugima???

Sjećam se kad se prethodni put desilo sa nekim opaskama (koje su od šalabajz na kraju došle na nešto gore). Tada sam postavio post i poruku da se ljudi ne izbacuju tek tako (ne znajući da si u medjuvremenu pisao raznorazne, hmm, ajde blago rečeno provokacije. I ovo s virusom, mislim kome ide šteta? Pa svima nama valjda...

Cilj nam je da se družimo i razmijenimo iskustva. Ako si na tom fonu, onda nam se priključi, bez nekih jakih komentara. I ja sam stavio primjedbu na pošiljke sa e-baya, ali sam valjda zvučao blago pa nisam dobio opaske. Ne vidim čemu one... Dobro je da si imao dobro iskustvo, ali ono je ipak ograničeno na  robu nevelike cijene. Ne znam i ne bih bio u koži onoga ko naračuje Paramount montažu, TMB ili Zesiss apo na ovaj način. To ja naše mišljenje, za koje imamo neke indikacije (pisao sam o tome), pa nam dozvoli, drugarski, da tako razmišljamo.

CyberianIce

Da se vratrim malo na temu. Imate dve alternative: ili da iscoljate pare i dobijete sto ste trazili, ili da se iscimate malo oko ebay-a i dobijete ono sto ste trazili jeftinije. Mnogo jeftinije. A ja sam imao prijatna iskustva sa svim i svacim, nevezano za astronomiju. Npr kad god sam sa ebay-a iz nemacke kupovao mobilni, dobio sam mnogo dodatne opreme, (rezervne baterije, doking station, kableve, punjac za kola, slusalice) a isti taj telefon je bio ovde duplo skuplji i naravno uz njega dobijate samo punjac... A narucivao sam i stvari od preko 1000 eura. U pravu si, ja da imam brdo para nebi se cimao oko ebay-a jer onda moram da cekam i po pola meseca da mi roba stigne, da razmisljam koliko ce me oderati na carini, nego bi jednostavno upao kod Lajosa i kupio sta mi treba... Ali posto nemam, ili posto Lajos nema sve sto mi treba, moram da trpim sve to, da bi dosao do sprave jeftinije. Cak se moram i ukalkulisati sta mi je stvarno neophodno a sta ne. Zato sad i nemam Barlow, iako sam mogao da ga kupim za pisljivih 15 dolara. Jednostavno je prekoracivao moj budzet.

A sto se ostalog tice, necu da trosim reci.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S