• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter 06.08.2011

Started by gilecais, August 08, 2011, 10:43:25 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Evo i od mene snimak Jupitera od 06.08.2011.Snimano je kroz SCT Celestron C-8 narandzasti tubus afokalnim metodom.Koristio sam jos Barlow 2x te okular GL.od 15 mm i na kraju fotoaparat Canon A-560.Ukupno sam snimio 27 avi-a od kojih cu da napravim jedan mali gif,ali za to treba dosta vremena.Senka na telu Jupitera je od jup. meseca Io.Za sada toliko.Veliki pozdrav svima na forumu od Gileta.

Skyw@lker

"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

gilecais

Hvala na lepim recima.U medjuvremenu sam jos dodao 7 slicica gifu te sad postavljam ta gif. ;D

Jaro


gilecais


MILOŠ

svaka cast
napravi nam neki tutorial za obradu

Yagodinac

Super, što se tiče čačkanja u Photoshopu možda je najbolje da se to odradi preko automate pa da snimiš akciju. Onda će svi frejmovi da budu istovetno odrađeni.
Mada i ovako se vidi da imaš zaista lepe rezultate... :)

Laci

Bravo Gile, ona druga animacija mi se posebno dopada :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Hvala Laci tebi i drugima na lepim recima.Laci za tvoju dusu saljem jedan korak dalje gif sa 17 slicica,za sada sam uspeo samo toliko da objedinim od 27 avija.Bice jos dana za obradu.Ne da se vidi samo senka Jupiterovog meseca nego se dosta dugu i vidi i sam mesec na disku planeta. Za sada toliko veliki pozdrav svima na forumu od Gileta. :)

Laci

Hvala Gile :) Šta reći kada se Jupiterov mesec vidi trodimenzionalno. Kao u snu 8)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Mene podseća na stare animacije sa kraja '70-ih sa profesionalnih stanica danas poznatih kao kompjuteri... Samo što je Giletov Jupiter detaljniji i oštriji!

http://www.youtube.com/watch?v=o4xIJlEV8Kw

lajosk

Ovo ti je do sada naj bolja animacija ,Bravo majstore !

kruska

jeste Gile ali je i Cais!!!

Darchy

Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D