• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Neobican snimak Sunca

Started by Kizza, September 30, 2007, 10:37:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Moj prijatelj Goran Lazarevic je u Crnoj Gori napravio ovaj neobican snimak Sunca!
Slikao ga je svojim mobilnim telefonom a zanimljivo je da je sutradan sa istog mesta pokusao da dobije
slican snimak,misleci da je to do sociva u aparatu ali sve je bilo normalno!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

ja mislim da tog tvog prijatelja treba predloziti za pulicerovu nagradu? sta ti mislis?

Kizza

Ako je snimak "orginalan" posteno bi bilo da podelimo nagradu ::)
p.s.
Nemoj da kazes Goranu!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

naravno da bi bilo posteno da podelite nagradu, mada bi dobro dosao jos neki komentar, mozda je ovo samo distorzija?

Kizza

Meni je zanimljiva i cudan  jer je covek to pokusao da ponovi ali nije mogao!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

za sada je samo tebi i meni snimak zanimljiv, mozda da postavis jos neki snimak, pa da ih uporedimo?

Kizza

Probacu da postavim slican snimak ali sa vidljivom distorzijom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

contax

Kopajuci po forumu videh ovo pa da razjasnim ovaj snimak da ubuduce ne bude ovakvih zabuna. Na snimku je tipicna unutrasnja refleksija objektiva koja se javlja kada se jak izvor svetla ne nalazi u centru kadra. Refleksija se na snimku nalazi dijagonalno suprotno od izvora svetla. Na ove refleksije nisu imuni ni mnogo bolji objektivi od onih iz mobilnih telefona. Evo mog primera snimljenog objektivom Nikon 14-24/2.8. Inace ove refleksije su jos izrazenije kada se na objektivu nalazi neki filter. Tada i sam filter pravi reflesiju.