• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ODVRAĆENICA 2006.

Started by Galactica, July 20, 2006, 10:18:54 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Galactica

Astronomsko druÅ¡tvo " RuÄ'er BoÅ¡ković " Beograd

LETNJA Å KOLA ASTRONOMIJE  "ODVRAĆENICA 2006."

Odvraćenica , Golija ,  21-29.jul 2006.

Molim Vas da se ovaj topic koristi samo za izveÅ¡taje i komentare vezane za "Odvraćenica 2006."  :)


Galactica

LETNJA Å KOLA ASTRONOMIJE   “ ODVRAĆENICA 2006. “
Odvraćenica , Golija 21-29. VII 2006.

Stigli smo kući. Pokušaću u kratkim crtama da Vam dočaram kako smo se proveli.

Ko nije doÅ¡ao ove godine sa Astronomskim DruÅ¡tvom “ RuÄ'er BoÅ¡ković “  na Goliju propustio je mnogo. Bilo je jako lepih predavanja. Zaista je trebalo uložiti puno truda pa spremiti ovako zanimljiva  predavanja. Podrav za Gorana , Baneta , Tanju , Ducu i NeÅ¡u.

Specijalno bih pohvalio instruktora Nenada Trajkovića čija je oblast “Osnovi efemeridske astronomije za ljubitelje”. ÄŒovek je imao dobre volje da viÅ¡e puta objasni i ponovi odreÄ'ene pojmove. Za nas starije koji smo davno zavrÅ¡ili Å¡kolu ponovio je osnovne stvari iz matematike kako bismo lakÅ¡e pratili predavanja.

Specijalna pohvala i za instruktora Vesnu Slavković čija je oblast  â€œUvod u meteorsku astronomiju”. Posle svakog predavanja ostajala bi po joÅ¡ sat vremena da odgovara na bezbroj podpitanja iz veoma zanimljive oblasti.

Svaka čast i Nenadu Filipoviću koji je imao strpljenja da bezbroj puta objašnjava osnovne stvari o teleskopima.

Specijalna pohvala i za SrÄ'ana koji nam je održao ciklus predavanja iz oblasti naučne fantastike. Uradio je jako lepu prezentaciju.

Poneli smo na Goliju više različitih tipova teleskopa što je bilo zgodno zbog edukacije a i nije moralo puno da se čeka na red za posmatranje. Poneli smo i jedan dvogled 10x50.

Mene je najviÅ¡e oduÅ¡evilo čisto nebo bez svetlosnog zagaÄ'enja. Bez pomoći tehnike mogli smo da uživamo u sazvežÄ'ima i Mlečnom putu.

Biće uskoro fotografija na forumu i astronomskih a i fotografija netaknute prirode Golije. Malo smo imali problema sa kišom i oblacima , ali smo svaki trenutak lepog vremena iskoristili za fotografisanje.Fotografije sa sportskih okršaja bih izostavio jer smo se debelo izblamirali u fudbalu. Naime ekipa mladih je pobedila ekipu starijih sa 9:3

Zaista je lepo bilo videti kako neko voli astronomiju , ima odličan uspeh u školi , trenira fudbal i svuda postiže vrhunske rezultate.

Specijalni pozdravi za fudbalere sa Golije :  Stefana , MiloÅ¡a , Janka , profu , Ogija , Luku , Vasiljkovića , Mateju , Acu , Baneta , Gorana i OtaÅ¡a.

Pozdravljam i koÅ¡arkaÅ¡ku ekipu :  Mariju , NataÅ¡u i Aleksandru. Imali smo i peÅ¡ačku turu do najviÅ¡eg vrha Golije ( Jankov kamen 1833 m ). Ova ekipa je 19 km preÅ¡la ko od Å¡ale.

Bilo je prilike i za fakultativne izlete autobusom (obilasci crkava , manastira i arheoloških lokaliteta)

U povratku kući obiÅ¡li smo manastir Studenicu i srednjovekovno utvrÄ'enje Maglič.

Za vreme trajanja letnje Å¡kole Milica , SrÄ'an i Aca su proslavili roÄ'endane , a tortu iznenaÄ'enja smo ekspresno smazali.

Svi polaznici škole su dobili program , priručnik i notes.

Pozdrav za sve polaznike letnje škole astronomije sa željom da se vidimo i sledeće godine.
A ja se nadam da ćemo malo bolje uvežbati fudbal da se ne blamiramo više.

charlie

Zelim i ja da stavim svoj glas za fenomealnu letnju skolu. Ko je hteo, mogao da je da iskoristi skoro svaku noc za posmatranje.
Predavanja su bila vrhunska (sem mozda mog nastanka suncevog sistema, gde sam ljude smorila sa skoro sat izlaganja). Neka Galactica prosudi.

Galactica

Charlie,

Odlično ti je bilo predavanje.

charlie

Hvala  :D .
Sledeci put ce biti jos bolje   :!: , izlazuci teme koje me najvise interesuju - dinamicka astronomija. Konkretnije, plimska dejstva.

maxydelanoche

Pa, ako mi jos par drugarica bude dobro raspolozeno, definitivno necu propustiti "Odvracenicu" dogodine... Ali cisto sumnjam da cu se upustati u avanture poput one setnjice do najviseg vrha Golije!

Moram da se pohvalim da nisam propustila ni jedno odrzano predavanje... Svi predavaci su po meni bili super.

Da, definitivno ne bi skodilo da se stariji malo izvezbaju da igraju fudbal. Koliko ono bese: prvo 3:0, pa 4:2, pa je na kraju bilo i nesto oko 10:4??? He he he... Na mladjima svet opstaje!!!

Interesuje me kada cemo moci da kupimo/uzmemo onaj zajednicki CD sa svim slikama???

charlie

Verovatno postoji neki privremeni zastoji, ali koliko znam izvrsen je izbor veceg dela slika sa Golije, koje ce se naci na zajdnickm CD-u.

maxydelanoche

Ima li novosti vezanih za te slike?

maxydelanoche

Nesto se oduzio taj "privremeni zastoj"???

charlie

Da znas da jeste  :( . Pojma nemam o cemu se radi i zasto nije zavrseno. Skokni do foruma ADRB pa ih tamo pitaj.

maxydelanoche

Mozes li mi dati adresu tog foruma??? Please?


charlie

maxydelanoche da li je uspelo na forumu ADRB-a? Da li ti je neko odgovorio?

maxydelanoche

Pa... Ne bas. Pre dva dana sam postavila pitanje. Videcemo...