• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Majanski horoskop

Started by Belba, November 23, 2006, 05:35:58 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Belba

pozdrav svima,

Da se prvo predstavim, zovem se Veljko, i zivim na Novom Beogradu. Igrom nekih "cudnih" okolnosti jedan prijatelj me je jako zaintrigir'o sa pricom o Majama, njihovij civilizaciji, racunanju vremena, horoskopu....
Posto se bavim "kompJukterima" smatram matematiku za jednu od "najacih" nauka, tako da je na mene jak utisak osavila prica o 28dana u 13meseci u godini.
Ako se dobro secam, mislim da sam u njihovom horoskopu "crvena zmija" i da mi je vecno pitanje "koji mi je sledeci izazov?".
Hoce li neko da mi preporuci neku literaturu vezanu za Maje, njihovu civilizaciju, horoskop.... bilo sta sta mi moze pomoci u daljoj potrazi o njima.

Blagodarim


:D  :D  :D


vaske71

Evo nesto sto sam ja pisao na http://www.it4um.com/viewforum.php?f=41&sid=2de8d5c0e72a61a439526e2974b4325b pa trazi u misterijama sveta 1 i 2 deo ako volis misterije ! 8)
Pozdrav

mravic

Imam ja neki dokumentarac na CD u ako se ne varam.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

flintviking

Quote from: Belba on November 23, 2006, 05:35:58 pm
pozdrav svima,

smatram matematiku za jednu od "najacih" nauka, tako da je na mene jak utisak osavila prica o 28dana u 13meseci u godini.


mislim da sam u njihovom horoskopu "crvena zmija"                        i da mi je vecno pitanje "koji mi je sledeci izazov?".



Hoce li neko da mi preporuci neku literaturu vezanu za Maje, njihovu civilizaciju, horoskop.... bilo sta sta mi moze pomoci u daljoj potrazi o njima.

Blagodarim


:D  :D  :D


U vezi tvoje konstatacije o matematici, ne slazem se,
uzgred, pazi da ne zalutas u numerologiju, pa ce ti dan zavisiti od onih iks oks igrica, i trouglica...

Neznam sta si u njihovom horoskopu, ali meni ne licis na to sto si napisao.

Koji ti je sledeci izazov- dobro razmisli... pazi da ne zalutas... mozda se zaindijancis
a mozda budes i indijanski zet... :P

Preporuka literature: preporucio bih ti za pocetak nesto opustajuce, recimo Toma Sojera,

Potraga za njima: Trazi pa ces naci...


Nadam se da sam ti mojim skromnim savetima bio od pomoci.


sale11472

Quote from: mravic on July 11, 2007, 05:05:56 pm
Imam ja neki dokumentarac na CD u ako se ne varam.



Mene sve vise interesuje ta tvoja kolekcija CD-ova  ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

flintviking

Svakoga interesuje tudja kolekcija cd-ova, jer po pravilu uvek drugi ima ono sto ti nemas.

mravic

ponecu jedan deo na Letenku pa ko hoce da kopira , moci ce...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

sale11472

Meni najmanji problem da ponesem prazne CD i DVD diskove al problem je sto nemam (jos) laptop a ne znam kao bi reagovali oni koji ponesu kad bih na sto stavio kutiju dikova "na stapu"  ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Samo ti ponesi koji , naci ce se ko ce da kopira. 8)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk