• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Dokle Ce Ljudi Istraziti Svemir?

Started by Sich, April 10, 2004, 08:20:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Da li cemo uspeti da se izvucemo sa Zemlje pre nego sto je unistimo a i nas sa njom. Za sada pravimo vrlo stidljive korake po blizim objektima u S. sistemu pod vodjstvom americkog kongresa. Ali ako se ne zaglavimo zauvek, dokle mislite da smo u stanju da doguramo?

Moj glas ide blizoj okolini u Mlecnom putu.
A Vas?
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor

 Ipak mi se chini da cemo se zaglaviti na nasoj planeti zauvek i unistiti je, ako nastavimo ovako, a za to su veoma dobre sanse.

Petar Mali

 Mislim da moramo poceti sa Marsom. Nisam pesimista kao dule. Jednom cemo sigurno napustiti nasu planetu. Vec u ovom veku jedan deo ljudske populacije verovatno ce nastaniti Mars. A dokle mozemo stici. Pa i izvan Mlecnog puta verovatno.  :D


www.mfa.edu.yu

Dule_smor

 Nisam ja bas toliki pesimista, ali pogledajte realnost.Na mesec niko nije krocio od 1972., a ovaj novi americki program o bazama na mesecu je prilicno truo, ne verujem da ce biti stalne baze do 2030., niti da ce prvi covek krociti ma mars pre toga.Cinjenica je da svemir nije vise toliko zanimljiv i da moramo resiti probleme na zemlji pre nego sto se otisnemo dalje.Ali ako uspemo da prevazidjemo nesuglasice ne sumnjam da ce ujedinjeno covecanstvo daleko dogurati.Sao cini mi se da su za to male sanse u skorije vreme.A za hiljadu godina pitanje je da li cemo leteti u svemir, ili ziveti u nekom postapokalipticnom okruzenju.

Sich

 
Quote...Cinjenica je da svemir nije vise toliko zanimljiv i da moramo resiti probleme na zemlji pre nego sto se otisnemo dalje.Ali ako uspemo da prevazidjemo nesuglasice ne sumnjam da ce ujedinjeno covecanstvo daleko dogurati...


Hm, pa najveci problem je sto ljudi koji kreiraju politiku razvoja astronautike ne shvataju da se problemi na Zemlji nagomilavaju i da ce ih uvek biti i da cilj treba da nam bude da, sto pre, deo covecanstva se odlepi od potpune zavisnosti  od Zemlje.

Ah, oko ujedinjenog covecanstva... mnogi ljudi su mastali o tome i mastace i dalje
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Dule_smor

QUOTE (Sich @ Apr 11 2004, 06:23 PM)
[/QUOTE]

Hm, pa najveci problem je sto ljudi koji kreiraju politiku razvoja astronautike ne shvataju da se problemi na Zemlji nagomilavaju i da ce ih uvek biti i da cilj treba da nam bude da, sto pre, deo covecanstva se odlepi od potpune zavisnosti  od Zemlje.

[/quote]
Hmm, nisam tako razmisljao, ali ima logike.Mozda zaista treba bataliti ovu planetu i stvoriti neki novi svet, izgradjen na drugacijim vrednostima i principima.Ali to vec zvuci kao utopia.

Miranda

 Mislim da ce covek unistiti samog sebe pre nego sto ispita Suncev sistem kako valja...a to da se preselimo na drugu planetu-nema sanse!

kartako

QUOTE (Miranda @ 12. Apr. 2004., 15:25)
Mislim da ce covek unistiti samog sebe pre nego sto ispita Suncev sistem kako valja...a to da se preselimo na drugu planetu-nema sanse! [/quote]
Mi čemo istražiti našu galaksiju otprilike milijon do dva miljuna godina. Postoje još neke šanse da istražimo susjedne galaksije u našoj jati(plavi pomak) ali ostale če ostati zauvijek nedostižne sem ak čovjek šalje neki signal(kodu) na drugu galaksiju, s kime bi moglo započeti život(samo teorijski) zato što se galaksije u crvenom pomaku oddaljavaju skoro sa brzinom svetlosti. Al najpre moramo naučiti kako se teraformira Venera za Mars je več skoro sve jasno, i onda možda još Titan iako tamo postoji opasnost da kad ga zagrijemo na temperaturu iznad nule da če izbječ sav vazduh(postoji jednačina o ubežnoj brzini) jer je baš nekde na granici. Al kad naučimo teraformirati Venero postoji najbliža potencialna zvezda oko koje bi mogli ustvariti život deset svetlosnih godina daleko i ak je sa današnji tehnologiju moguče napraviti svemirski brod sa 15 posto brzine svetlosti i mislim da još 10000 godina nečemo iči brže od polovine brzine svetlosti idu istraživanja u smjeru da čemo spavati ko medvjedi zimi i istraživanja idu da čemo živjeti recimo tristo godina. A kad počne naseljivanje galaksije če to iči mic po mac recimo svaka treča generacija ili zbog mene deseta če se uputiti sledečoj prihvatljivi zvezdi.....i to u sva smjera i iči če otprilike ko što idu insekti.......i to če biti kako kažu slično ko što se množe insekti(muhe). Usporedbu davaju sa time kad je ćevek se počeo ob morskoj obali pomicati svake godine recimo kilometar i to ti dodže u 10000 godina 10000km. Samo šta kad naselimo čitavu jatu galaksija(plavi pomak šta čemo posle)

sashastar

 Dokle ce ljudi istraziti svemir?

Veoma dobro pitanje.
Po mom skromnom misljenju doguracemo samo dotle koliko bude ljudske
pameti i kad se novac nebude bacao nego usmeravao pre svega za nas opstanak
na ovoj planeti i naravno za nauku u sluzbi napretka covecanstva.

ili

Stupimo u kontakt sa naprednijom vanzemaljskom rasom pa nam oni pomognu
da se otisnemo medu zvezde ali ovo je pod velikim znakom pitanja ???


mangia

QUOTE (Miranda @ 12. Apr. 2004., 15:25)
Mislim da ce covek unistiti samog sebe pre nego sto ispita Suncev sistem kako valja...a to da se preselimo na drugu planetu-nema sanse! [/quote]
identicno misljenje imam

luna

 Ja sam optimista/mislim da ce covek napredovati sve brze i brze i da ce se u skoroj buducnosti desiti neko revolucionarno otkrice pomocu kojeg ce sve biti mnogo lakse,(nesto po pitanju novog oblika energije) i da ce vec za stotinak godina ova nasa danasnja dostignuca biti smesna.Ljudi ce biti na mnogo vecem nivou svesti,nece biti gladi,ratova...e sto bi to bilo lepo :rolleyes: ....Ma mora to da se desi....Mislim da ljudi imaju mnogo veci potencijal i bilo bi prilicno ironicno da se civilizacija unisti pre nego sto postigne svoj maksimum.

kartako

 
Quote from: mangia,21. Jul. 2005., 20:44
Quote from: Miranda,12. Apr. 2004., 15:25
Quote
[CODE]








kartako

QUOTE (kartako @ 26. Jul. 2005., 10:14)
Quote from: mangia,21. Jul. 2005., 20:44
Quote from: Miranda,12. Apr. 2004., 15:25Mislim da ce covek unistiti samog sebe pre nego sto ispita Suncev sistem kako valja...a to da se preselimo na drugu planetu-nema sanse!







To da če čovek uništiti samog sebe je sasvim moguče, ali o drugim planetima .......nema druge, naša Galaksija če biti puna ljudskih biča odnosno onih koji če proizači iz nas, ak se sami ne uništimo...........i to za milijun ili dva miljuna godina a na Mars idemo za 15 godina...gde če biti stalna baza 4 ljudi i za sto godina možemo šetati vani sa običnom odelu ......vidjet čet

Skyw@lker

 Dokle god postoji covekova osobina da istrazuje i zelja za necim novim on ce istrazivati, pa mozda cak i daleka svemirska prostranstva jednoga dana...  Mislim da bez te vecite covekove osobine on prestaje da bude covek. E sad, poprilicno sam optimista po prirodi pa mislim da cemo preziveti (covecanstvo) ovu tehnolosku adolescenciju i uci u "pubertet" a tek onda nas cekaju nevolje...  :D  

p.s. sta ce biti, to samo mozemo da nagadjamo - na nama je da vidimo sta cemo da uradimo sa vremenom koje nam je dato i koje moramo da sikoristimo sto bolje i ostavimo lepe stvari za generacije koje dolaze!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."