• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sajam knjiga u Beogradu

Started by sashastar, October 22, 2007, 08:19:42 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Bilo bi lepo,dobro i zanimljivo ako bi neki posetilac sajma knjiga u Beogradu
a sa ovog je foruma da nam kaze da li je video neke knjige
Astronomskog sadrzaja i naravno da li ima i SF knjiga.
I ako je zapamtio neke naslove da ih imenuje.

Sasa

AD Rudjer ima svoj stand i prodaje literaturu iz astronoije (izmedju ostalog i Astronomiju i knjigu 14 mlrd godina)

Obersturmfuehrer


Sasa

Uf, ja ne znam. Hajde, ima vlada ovde nekih Rudjerovaca da zna.

Marcony

Ovako... velika hala, pa se iz nje ulazi u onu manju sa strane. Kad udjete u tu manju, oseticete miris tamjana jer ima dosta crkvenih standova.

Cim se udje idete desno, pravo pa levo. Tu cete vec naici na stand AD "Rudjer Boskovic".

vmiro

Ja sam u knjizari ПЛАТО kupio astronomski rijecnik. Ekstra "knjizica", ima oko 500 strana i na engleskom je. Platio sam je 1050din, a na amazon.de je 15e bez transporta :)

Naletio sam na stand AD Rudjer Boskovic i kupio 5 brojeva casopisa Vasiona. Iznenadio sam se kad sam vidio taj casopis. Znao sam da je nekad ranije izlazio, ali nisam ga niti vidjao (s obzirom da ga nema na kioscima) niti sta cuo za njega zadnjih godina. A na standu je bio montiran teleskop cini mi se Meade SC, mozda 10", nisam bas zagledao.

Poz

sale11472

Super ja idem danas pravo sa posla ;)
Što se teleskopa Ruđerovaca tiče verovatnije je daje to onaj njihov TAL-200K...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sale11472

OK bio na sajmu, stand ADRB necu komentarisati ipak je bolje ista nego nista, valjda ce se sledeci put bolje spremiti (one mape sto su kao prodavali su bile  :-X).... (BTW teleskop jeste bio neki MEADE GOTO SC)

Interesantno da mi je bio zanimljiviji deo pod nazivom GRAFIMA narocito posle lepe vesti da je BTI poceo sa ozbiljnijim zastupanjem PENTAX-a kod nas  (PCF 12x50 ima cenu od nekih 13000 din) a kako sam dobio odgoor na direktno pitanje moze sve i da se naruci (ovo sve se odnosilo eksplicitno na PENTAX okulare)....  bilo je pomena i da cene nece biti SRB varijanta nego normalnije .....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D